26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Největší automobilové fiasko všech dob: De Lorean DMC-12

Kometa s nezdolným odporem vůči gravitaci

Jedno jméno – John De Lorean. Tento muž se rozhodl, že vytvoří automobil, který změní průmysl. A změnil ho – ne však tak, jak si představoval. De Lorean DMC-12 se dostal do povědomí především díky filmu Návrat do budoucnosti, ale jeho skutečný příběh je mnohem zajímavější. Tento kovový monolit s charakteristickými dveřmi “křídlovkami” se neprosadil na trhu a dnes je považován za jedno z největších automobilových fiasko všech dob.

Zářivý začátek a temný konec

De Lorean DMC-12 měl všechno, co by automobil měl mít – atraktivní design, neobvyklé technické prvky a spojení s populárním filmem. Ale nedokázal uspět. Vysoká cena, nízký výkon a technické problémy znamenaly, že tento automobil byl odsouzen ke krachu.

A co nyní?

Dnes je De Lorean DMC-12 spíše kuriozitou než automobilovým hrdinou. Přesto si získal své fanoušky a občas se objeví na veřejnosti jako symbol éry, kdy automobilový průmysl experimentoval s futuristickými technologiemi a designem.

Nezkrotná bestie na čtyřech kolech

De Lorean DMC-12 byl jako kometa – krásný, ale nebezpečný. Jeho zvláštní design a charakteristické vlastnosti lákaly a zároveň odrazovaly. Možná to byl jen špatný čas, nebo nesprávné rozhodnutí, které tento automobil zničilo. Ale jedno je jisté – De Lorean DMC-12 zanechal nezapomenutelnou stopu v historii automobilů.

Poslední slovo

A tak končíme naši exkurzi do světa De Lorean DMC-12. Automobil, který mohl změnit svět, nakonec zůstal jen průměrným vozem s výjimečným designem. Možná je to lepší tak. Možná bychom jinak ztratili jeden z největších automobilových mýtů všech dob.

Křídlovky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient