26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Největší bizarnosti v historii automobilismu

Frankensteinova auta – Když automobily ztrácejí smysl pro realitu

Každá epocha v historii automobilismu přinesla své technologické revoluce a designové lahůdky. Ale ne všechny novinky byly úspěšné. Některé automobilové bizarnosti vypadají, jakoby vyskočily přímo z hororu Mary Shelleyové. Představujeme vám ty nejzajímavější Frankensteinovy stroje, které byste si raději nechtěli koupit.

Kuličkožrouti – Malá auta s velkou tažnou silou

Potkat na silnici malého auta, které vám vyrazí dech svým výkonem a tahem, je opravdovou raritou. Ale existují automobily, které i přes své drobné rozměry dokážou svou obrovskou silou překvapit. Kuličkožrouti, jak se jim přezdívá, jsou v malých autech ukrytí obři. Nejde o velké motory, ale o skvělé využití technologie a odolnosti, kterou mají tyto stroje ve svém malém těle.

Legenda přežívá – Skvělé vozy, které šly s dobou

V automobilovém světě hraje tradice a historie významnou roli a některé vozy nezapadají do zapomnění. Jsou to legendární automobily, které vydržely dlouhá desetiletí a stále jsou vítány i dnes. Tato vozidla se stala ikonami svého času a nezaměnitelnými symbolemi automobilismu. Představujeme vám ty nejslavnější automobilové legendy, které stále žijí.

Extravagantní závodní speciály – Když se design zahalí do rychlosti

Závodní speciály jsou vždy srdeční záležitostí všech automobilových nadšenců. Jsou to nekompromisní stroje, vytvořené pro jediný účel – dominovat na závodní dráze. Ale někteří designéři a inženýři se rozhodli jít ještě dál a vytvořit něco zcela neuvěřitelného. Extrémní aerodynamika, výbušné barvy a tvary, které utváří umělecká díla.

K DeLoreanu a zpět – Automobily z filmů, které se staly legendami

Vzpomínáte si na ty ikonické automobily, které jste viděli ve filmech? Některá vozidla se stala dokonce tak slavnými a oblíbenými, že jsou dnes považována za legendy. DeLorean z “Návratu do budoucnosti”, Batmobile nebo legendární Herbie jsou jen některé z nich. Tyto stroje jsou stále zdrojem inspirace pro fanoušky po celém světě a připomínkou úžasného světa filmu.

Cesty do pekel – Nejstrašidelnější automobily času

Existují lidé, kteří svá vozidla zneužívali a přetvořili je na něco děsivého. Tito darebáci vytvořili automobily, které měly pro vás nějaký druh děsu. Vozidla přeplněná bodáky a secesními dekoracemi a další šílené kreace dokážou znepokojovat i nejodvážnější motoristy. Zjistěte, jak by váš strach vypadal na čtyřech kolech.

Ultimátní kreativity za volantem – Přestavby, které vyšly z ruky

Existují motoristé a designéři, kteří pevně věří, že vlastní auto je plátno a jejich tvořivost nemá žádné hranice. Výsledkem jsou kousky, které nejednoho člověka přinutí zamyslet se nad tím, zda kreativita nemůže někdy překročit rozumné meze. Tyto přestavby jsou směsicí nápadů, originality a někdy i hazardu.

Rozbouřená mistrovská díla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient