25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Požírače asfaltu, letící mašiny a luxusní bestie: 5 nejrychlejších aut na světě

Seznamte se s pěti nejrychlejšími auty na světě, která rozproudí adrenalin v každém motoristickém nadšenci.

1. Bugatti Veyron Super Sport

Toto monstrum se odváží dosáhnout rychlosti 434 km/h. Jeho osmilitrový W16 motor vyvíjí až 1200 koní, což stačí na zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než 2,5 sekundy. Jedná se o jedno z nejdražších aut na světě, ale za tyto obrovské peníze si zákazník může užít luxusní interiér a jedinečnou jízdní dynamiku.

2. Koenigsegg Jesko Absolut

Koenigsegg se v poslední době předhání s Bugatti o titul nejrychlejšího auta na světě. Jesko Absolut dosahuje maximální rychlosti 532 km/h, což je závratné číslo. S motorem V8 twin-turbo a výkonem 1600 koní jde o opravdového stvořitele silničních rekordů.

3. Hennessey Venom F5

Venom F5 od amerického výrobce Hennessey představuje rychlost a výkon ve své nejčistší formě. S maximální rychlostí 484 km/h a výkonem 1817 koní je tato bestie připravena ovládnout jakoukoli silnici. Není divu, že se tento voják stal konkurentem Bugatti a Koenigsegg.

4. SSC Tuatara

SSC Tuatara se chlubí ojedinělým designem a aerodynamikou, díky které dosahuje maximální rychlosti 456 km/h. Vysoké rychlosti dosahuje díky svému osmiválcovému motoru o výkonu 1750 koní. Již při pohledu na Tuataru je jasné, že jde o automobil navržený pro rychlost.

5. Rimac C_Two

Tento elektrický hypercar dosahuje maximální rychlosti 412 km/h, což je obdivuhodné číslo pro vozidlo bez spalovacího motoru. Tradiční motor by ale nebyl schopen dosáhnout výkonu 1914 koní, které C_Two nabízí. Rimac C_Two je důkazem, že budoucnost automobilismu je rychlá a ekologická at the same time.

Fotografie: Ráj rychlosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient