26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Recenze Ford Mustang V8 GT – kultovní americký legendární sprinter

Ford Mustang je bezpochyby jedním z nejikoničtějších amerických automobilů všech dob. Jeho pověstný design, síla a vůně benzinu udělaly z něj opravdovou legendu. A právě o jednom z nejžhavějších modelů, Ford Mustangu V8 GT, si dnes budeme povídat.

Když se nadhodí jméno Ford Mustang, většina lidí si vybaví nádherný tvar karoserie, sekerou křivku kapoty a hluboký hrdelní zvuk výfuku. Ford Mustang V8 GT v žádném případě nezklame, a naopak svým vzhledem přináší dávku sportovnosti i elegance. Ostrá a sebevědomá příď s velkým výrazným pohledem, agresivní boční linie a zády, která vás dostane vždy na první pohled. Interiér vozu pokračuje v tomto sportovním duchu, a nabízí pohodlná a ergonomická sedadla, moderní technologie a kvalitní materiály.

Ale to nejlepší teprve přijde. Pod kapotou Mustangu V8 GT se skrývá síla jen tak tak. Jeho 5,0 litrový osmiválec disponuje výkonem 450 koní, které jsou přenášeny na zadní kola s pomocí manuální sedmistupňové převodovky. Díky nim se tento automobil může pochlubit ohromující akcelerací, která vás dostane z 0 na 100 km/h během pouhých 4,3 sekundy. A pokud si myslíte, že výkon je vše, tak se mýlíte. Ford Mustang V8 GT nabízí také skvělé jízdní vlastnosti, které podtrhují jeho sportovní charakter.

Jaké výhody a nevýhody přináší tento sportovní miláček? Na jednu stranu nabízí ikonický design, extrémní výkon a skvělou jízdní dynamiku. Na druhou stranu však musíme zdůraznit, že náklady na provoz tohoto vozidla mohou být poměrně vysoké. Spotřeba paliva není zrovna přívětivá a také pojištění a údržba mohou být nákladné. Dalším faktorem může být nevhodnost vozu pro rodinné výlety, jelikož interiér nenabízí tolik místa pro cestující a zavazadla.

Ford Mustang V8 GT je ideální volbou pro nadšence do rychlých a výkonných automobilů, kteří si chtějí užívat silnice na plné pecky. Tento vůz je stvořen pro ty, kteří mají bezmeznou lásku ke klasickým americkým autům a nechtějí kompromisy. Pokud vás láká pocit svobody a síla, kterou tento automobil nabízí, pak rozhodně neváhejte.

Značka a model Výkon (kW) Cena (v tisících Kč)
Chevrolet Camaro SS 339 1 390
Dodge Challenger SRT Hellcat 527 1 790
Audi RS5 331 1 620

Automobilový trh nabízí i další velmi atraktivní alternativy ve formě Chevroletu Camaro SS, Dodge Challenger SRT Hellcat nebo Audi RS5. Tyto vozy mají podobný charakter jako Ford Mustang V8 GT a neméně svádí k neuvěřitelným jízdám plným adrenalinu. Každý však musí sám rozhodnout, které z těchto nádherných aut je pro něj to pravé.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient