25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOP 10 nejbláznivějších konceptů automobilů všech dob

1. Porsche 989

Jedním z nejbláznivějších konceptů v historii automobilů je určitě Porsche 989. Tento luxusní sedan měl být výrazem inovací a technologií a měl konkurovat italským a německým rivalům. Bohužel se však tento plán nikdy nerealizoval a Porsche 989 zůstalo pouhým konceptem.

2. Ford Nucleon

Ford Nucleon byl koncept, který měl být poháněn jadernou energií. Ano, jadernou energií! Tento futuristický nápad se však nikdy nedostal dál než kreslířský stůl a Ford Nucleon zůstal pouhým snem inženýrů.

3. Citroën Karin

Citroën Karin byl koncept z roku 1980, který vypadá jako auto přímo z sci-fi filmu. S třemi sedadly vedle sebe a futuristickým designem to byl skutečně odvážný krok od francouzské automobilky.

4. Lamborghini Egoista

Lamborghini Egoista je koncept, který přesně naplňuje své jméno – je to auto pro egocentrické milionáře. S jedním sedadlem uprostřed kabiny a agresivním designem se Lamborghini Egoista stal legendou v oblasti bláznivých konceptů.

5. Mercedes-Benz F 015

Mercedes-Benz F 015 je koncept auta budoucnosti, který kombinuje luxusní interiér s autonomním řízením. Toto auto se může stát realitou v blízké budoucnosti a změnit způsob, jakým vnímáme řízení.

6. BMW GINA Light Visionary Model

BMW GINA Light Visionary Model je koncept, který ukazuje budoucnost automobilového designu. S tkaným oblekem namísto kovové karoserie a flexibilními tvary dokázal tento koncept překvapit celý svět.

7. Aston Martin Bulldog

Aston Martin Bulldog byl konceptní supersport vyvinutý v roce 1979. S aerodynamickým tvarem a ohromující rychlostí se tento koncept stal symbolem 80. let a dodnes je obdivován fanoušky z celého světa.

8. Audi Quattro Concept

Audi Quattro Concept byl exkluzivní koncept od Audi, který kombinoval sportovní vlastnosti s luxusním designem. I když se tento koncept nikdy nedostal do výroby, stále je považován za jedno z nejlepších aut, jaké kdy Audi vyrobilo.

9. Bugatti Atlantic Concept

Bugatti Atlantic Concept byl koncept navržený jako moderní verze legendárního Bugatti Atlantic z 30. let. S klasickým tvarem a luxusním interiérem se tento koncept stal symbolem elegance a extravagance.

10. Dodge Deora

Dodge Deora byl konceptní pick-up s neobvyklým designem, který byl populární zejména v 60. letech. S kabinou umístěnou na přední části vozu a futuristickým vzhledem se Dodge Deora stal ikonou automobilového designu.

koncepty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient