18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOPGEAR: Nejhorší automobily všech dob – kdo se v Top Gearu směje naposled?

1. Fiat Multipla – těžký útok na lidský zrak

Při pohledu na Fiat Multiplu se nebráníte otázce, zda designer tohoto vozidla zešílel či měl silně omezenou znalost estetiky. Je to jako by vás někdo praštil do očí gumovou hrací kachnou. Čelní okno je nataženo až k předním sedadlům, což by pro velkorysé umístění pasažérů bylo super, pokud byste byli přemoženi slepotou.

2. Reliant Robin – absurdita na třech kolech

Reliant Robin – vozidlo, které zombifikovalo všechny motocyklové fandící za volantem auta. Jaké to je řídit tuto trojkolku? Jak první den ve školce. Menší a slabší než všechny ostatní, ale naštěstí bez nepříjemných dětských nemocí. Jenže tady prakticky každé zatáčení je jako první plavání ve vodě – neudržitelné. A když to nedotáhnete z vlastního sebevědomí, možná se najednou najdete na boku.

3. Yugo – ze Socialistické federální republiky do propasti

Slibně znějící jméno, které vás přenáší do exotických koutů Jugoslávie. Ale v realitě, je Yugo exemplářem toho, jaký by mohl být automobil z nejhorších snažení z celého východního bloku. Prostě to byla autentická tragédie. Není divu, že se vám dveře v jízdě otevírají, motor se pokouší proletět vaším stehnem a unavený interiér rozpadne v průběhu cesty. Nejhůře na tom však dopadla pověst celé jugoslávské automobilky.

4. Pontiac Aztek – vůz s duší Voldemorta

Je tu něco, co zkřížilo sportovní vůz se SUV? Ano, je tu Pontiac Aztek. Tento hříšný vůz byl jako noční můra – nezapomenutelný, ale ve špatném slova smyslu. Sám vynálezce šedesátých lékárnicky designu zřejmě trpěl nesnesitelnou ránu do hlavy. Aztek je dokonalým příkladem toho, že designéři automobilových firem nejsou všichni stejně talentovaní. Je to jako cestovat s Voldemortem – budete se na něj dívat přes vědro ježdějící na čtyřech kolech.

5. AMC Pacer – buldozer v dvoudveřovém balení

Zamyslete se nad tím, jak by vypadal někdo, kdo zkřížil svalnatého chlapa s malým tlustým mužíkem. Jinými slovy, představujeme vám AMC Pacera – automobilového hermafrodita. Dokonce ani designér nevěděl, zda jde o hatchback nebo o kabriolet. Jeden pohled na toto vozidlo a ptáte se sami sebe, jak to mohl někdo navrhnout a vyrobit. A ještě se divíte, proč se tato automobilka brzy zhroutila.

6. SsangYong Rodius – když design je na seznamu pátrání FBI

Rodius, název, který zní jako zaútočení zla z temných hlubin podsvětí. A právě tak může vypadat tento SsangYong v modelu Rodius. Neodpustíte si přirovnání k malému domku pro kočky, uvnitř auta řádí chaos a připomíná překrásné dobu středověku – no, bez toho krásného dřeva. Určitě nechcete, aby vás požádali o odvoz kamsi dál, pokud si nechtějí nažrat svěrací kazajky.

7. Chevrolet Vega – když USA odevzdaly automobilové olympijské hry

V roce 1970 si automobilka GM řekla, že zkusí malý automobil. A tak se narodila Chevrolet Vega, autíčko, které bylo předurčeno stát se velkým hitem. Nakonec se stalo hit-psím hitem. Vega se stala synonymem pro selhání. Motor, který se do dvaceti tisíc mil úplně rozpadl, a karoserie, která se rozpadla ještě dřív. Kdo by si myslel, že Spojené státy mohou takovou ostudu auto vůbec vyrobit.

Úžasné monstrum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient