25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Vyberte si svého “zlatíčka”: Nejlepší klasické vozy pro každého automobilového nadšence

1. Ferrari 250 GTO

Na samé prvořadé místo se představuje to nejcennější a nejkrásnější, co auta kdy spatřila. Ferrari 250 GTO je prostě snem každého automobilového nadšence. Tento model, vyrobený v 60. letech, je dnes ceněný nejen pro svou závodní historii, ale i díky svému jedinečnému designu a vzácnosti na trhu. S cenovkou přesahující 40 milionů dolarů si ale pro každého průměrného autolíbačku zůstává naprostou neuskutečnitelností.

2. Porsche 911

Jakmile se objeví řeč o sportovních autech, není možné opomenout klasickou ikonu z Německa. Porsche 911 je synonymem pro eleganci, rychlost a špičkovou technologii. S nezaměnitelným designem a perfektním řízením se jedná o vůz, který jistě zaujme každého motoristicky založeného jedince. Ať už si vyberete klasickou verzi, nebo dražší turbo, Porsche 911 vám rozhodně dostatečně zrychlí tep.

3. Ford Mustang

Pokud máte raději americký styl před evropskou elegancí, pak je Ford Mustang pro vás přesně to pravé. I když tento vůz neoslňuje technickými vychytávkami, jeho působivý a rozpoznatelný vzhled ohromuje. Od roku 1964 tato legenda přetrvává v hledáčku nadšenců a stále prožívá svou velkou popularitu. Pořiďte si legendu, která nadchla stejněmi tak Stevea McQueena jako i Vin Diesela.

4. Lamborghini Miura

Musíte být opravdu odvážní, abyste si pořídili tak excentrické auto jako Lamborghini Miura. S dokonale ostrými liniemi a svěžími barvami je tento klasický vůz bezpochyby skutečným ohromovačem. Ačkoliv je známý svou nestabilitou, pokud si ho umíte udržet pod kontrolou, dostanete se z nuly na sto velmi rychle. A co hůř, přijdete o dýchání u diváků, kteří vás nebudou moct přestat sledovat.

5. Mercedes-Benz 300 SL Gullwing

Pro ty, kteří se chtějí vrátit do 50. let a užít si klasiku s kteroukoli moderní výhodou, je tu Mercedes-Benz 300 SL Gullwing. Jeho špičkový design s ikonickými okřídlenými dveřmi je jasně neodolatelný. A když se poprvé usednete za volant, okouzlí vás jeho pohodlím a luxusem. Tajemstvím tohoto vozu zůstává jeho skvělá technologie a velmi omezená produkce, která ho činí skutečným pokladem na trhu.

6. Aston Martin DB5

Ne každé auto může být považováno za “ikony ikony”, ale Aston Martin DB5 má to právo. Proslavil se svou účastí ve filmech o Jamesi Bondovi a od té doby se stal synonymem pro luxus, rychlost a neodolatelnost. Jeho elegantní vzhled je důkazem mistrovství britského automobilismu, a když ho uslyšíte řvát výkřikem svého šestiválce, získáte vědomí, proč je to auto jednoznačně nejlepší volbou hollywoodských agentů.

7. Bugatti Veyron

Nemůžete si dovolit plánovat bankovní loupež a nejste špionem? Nevadí, stále máte možnost vlastnit auto, které prohání po silnicích se svízelnou rychlostí a ohromuje všechny kolem. Bugatti Veyron se může pochlubit výkonem až 1200 koní a maximální rychlostí 407 km/h. To je jako jízda na horské dráze, ale bez opory na stranu. S cenou přesahující 1,5 milionu dolarů je však tato vysoká rychlost opravdu dostupná jen vyvoleným.

nostalgický fotografií s klasickými auty

autor: Tomáš Srdcevánek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient