25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 Automobilových Extrému, které Vám vyrazí dech

1. Nejrychlejší

Když si lidé představí nejrychlejší automobil na světě, většinou jim v mysli okamžitě zablýskne fotka Bugatti Veyron. Ať už Vaše srdce bije pro samořídící se auta nebo klasické “šviháky” značky Ferrari, jistě tuto technologickou skvostinu oceníte. Bugatti Veyron dosahuje neskutečných 431 km/h a jeho zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 2,5 sekundy.

2. Nejsilnější

Pokud je pro Vás rychlost hezká, ale na prvním místě je síla, pak jste u Mercedes-Benz SLS AMG Black Series na správné adrese. S výkonem 622 koní a 6,2litrovým atmosférickým motorem V8 bude tento “závodní speciál” budit úctu nejen na okruhu, ale i za volantem na běžných silnicích.

3. Nejhlučnější

Každý kdo miluje bracket racing, nemůže si nechat ujít opravdový klenot ve světě extrémně hlasitých automobilů – Dodge Viper SRT10. Jeho ohromující zvuk vycházející z 8,4litrového motoru V10 s výkonem 600 koní zanechá opravdovou škálu emocí v duši i všude okolo Vás.

4. Nejtěžší

Existují lidé, kteří mají rádi robustní a masivní auta. Pro ně byl vytvořený gigantický Mercedes-Benz G63 AMG 6×6. Váží neuvěřitelných 4 860 kg a síla se mu rozhodně nevytrácí. S 5,5 litrovým biturbo motorem V8 dosahuje 536 koní.

5. Nejmenší

Všechny extrémy nemusí být ohromné, někdy je naopak malinké auto to, co potřebujete. Ve světě malých bytů a hustého provozu je výhodou, když se do zaparkované mezery vejdete snadno. Zažít radost z řízení takového malého auta Vám umožní třeba Fiat 500. Ve své třídě je jedním z nejlepších.

6. Nejluxusnější

Pokud si umíte představit jízdu v luxusním autě, pak spojíte nejlepší z dvou světů – rychlost a pohodlí. Mezi nejluxusnějšími vozy najdete Bentley Mulsanne. Tato britská limuzína Vám nabídne exkluzivní interiér, který je ručně vyrobený, a to včetně koženého čalounění.

7. Nejsportovnější

Chcete se svým autem udělat dojem na silnici? Na co čekáte, Aston Martin DBS je tím pravým. Nejenže nabízí oslnivý design, ale je také vybavený V12 motorem a není žádným překvapením, že tento vůz dokáže vyvinout bleskovou rychlost.

Konec cesty

No a tím jsme se dostali na konec naší “extrémní” cesty, kterou jsme pro Vás připravili. Doufáme, že Vám toto malé putování okolo nejextrémějších aut na světě přineslo alespoň trochu zábavy a možná se dokonce i něco nového dozvěděli. Na závěr tak nezbývá než se poohlédnout po vašem snu na čtyřech kolech a vyrazit na cestu do vlastní nové dobrodružství.

Obrázek: Extreme-automobily-na-maškarním-bále.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient