25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejbrutálnějších supersportovních aut patřících pod světové automobilky!

Silniční bestie čekají na odlehlém místě!

Představte si, že dostanete do rukou klíče k některé z nejbrutálnějších supersportovních aut, která kdy spatřila světlo světa. Už jenom představa, jak se posadíte za volant a využijete každého dostupného koňského síly, vám vyrazí dech. Dnes se podíváme na deset nejvzácnějších a nejvýkonnějších supersportovních aut, která mají přízvisko “brutální”.

1. Bugatti Veyron Super Sport

Začneme tím, co je považováno za jedno z nejrychlejších aut na světě – Bugatti Veyron Super Sport. S rychlostí 431 km/h byste mohli snadno předběhnout letadlo. Jeho 8.0 litrový W16 motor je schopen vyvinout až 1200 koní!

2. Koenigsegg Agera RS

Dalším nezbytným monstrem je Koenigsegg Agera RS. S rychlostí 447 km/h je tento fenomén neuvěřitelně rychlý. Poháněný 5.0 litrovým twin-turbo V8 motorem s výkonem až 1160 koní, dokáže zastavit srdce každého nadšence.

3. Lamborghini Aventador SVJ

Pokud jde o brutálnost, nejnovější Lamborghini Aventador SVJ se těžko překoná. Jeho 6.5 litrový V12 motor vyvíjí 770 koní a posouvá těchto italských krásovických na limit.

4. McLaren Senna

McLaren Senna není od autovýrobce, který se zachrání na poslední chvíli. Jeho výkon a aerodynamická efektivita ho řadí k nejvíce brutálním supersportovním autům na světě. Jeho 4.0 litrový twin-turbo V8 motor vyvíjí 800 koní.

5. Ferrari LaFerrari

Ferrari LaFerrari je ikonou italského stylu a vášně. S kombinací benzinového a elektromotoru vyvíjí neuvěřitelný výkon až 963 koní. S rychlostí 350 km/h toto auto bere dech každému, kdo ho spatří.

6. Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie je absolutní špičkou v oblasti sportovních aut. Jeho hybridní pohon ve spojení s aerodynamickou dokonalostí vytváří kombinaci, která vás přiměje na postel přemýšlet o tom, jak byste mohli takové auto získat. Jeho výkon činí 1160 koní.

7. Porsche 911 GT2 RS

Porsche 911 GT2 RS je jedním z nejradikálnějších sportovních aut, jaké kdy byly vyrobeny. S výkonem 700 koní tedy není žádným překvapením, že tato silniční bestie vytváří výkon, který vyděsí jiná auta na dálnici.

8. Mercedes-AMG One

Pro opravdové nadšence je tu Mercedes-AMG One. Toto auto stojí na pupek představám o tom, jak by budoucnost vypadala. S hybridním motorem vyvíjejícím přes 1000 koní dostáváte pocit, že čas se zastavil.

9. Bentley Continental GT Speed

Přestože Bentley je obvykle spojován s luxusem, Continental GT Speed je autem, které ukazuje i známé britské značky dokážou vytvořit brutální vozy. S rychlostí 331 km/h je to jedno z nejrychlejších aut Bentley.

10. Audi R8 V10 Plus

Poslední naše kratochvíle je Audi R8 V10 Plus. Toto německé auto kombinuje rychlost, sílu a preciznost. S výkonem 610 koní se určitě nebudete nudit za volantem.

Zahled do budoucnosti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient