19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejbláznivějších automobilových konceptů

1. Škoda Yeti pod vlivem LSD

Yeti

Vystužte si své bezpečnostní pásy, protože se chystáme na neuvěřitelnou jízdu. První koncept, který si zaslouží naši pozornost, je Škoda Yeti pod vlivem LSD. Tento zvláštní mash-up spojuje robustní offroadové vlastnosti Škody Yeti s pestrou a výraznou barevnou paletou, kterou bychom očekávali spíše na hippieském festivalu. A přestože byste se možná na první pohled domnívali, že vám ve svém udělátku Škoda nabízí jízdu na divoké letní párty, zapomeňte na to. Yeti pod vlivem LSD je totiž stále konceptem, který se nikdy nedostal na silnici.

2. Lamborghini Egoista – automobil pro sobce

Egoista

Chcete světu okázale ukázat, přesně na kolik si vás vážíte? Pak by se vám mohl hodit Lamborghini Egoista, automobil vytvořený přesně pro takové sobce jako jste vy. Tento extrémní jednomístný hypercar s futuristickým vzhledem dokáže rozpumpovat adrenalin v každém motoristovi. Jeho design připomíná nestvůru z vesmíru a povrch auta je z kovových panelů, které byly vyfrézovány z jednoho kusu hliníku. Vnitřek vozu je pak vystlán červenou kůží a obsahuje pouze jeden sedačku, protože v Egoista se prostě nemusíte starat o pohodlí nikoho jiného než sebe.

3. Alfa Romeo Diva – autem do pohádek

Diva

Auto, ve kterém se stanete princeznou a žijete v pohádce, je tu právě pro vás. Alfa Romeo Diva je koncept, který spojuje nejkrásnější prvky automobilového designu s rozprávkovým estetickým cítěním. Vzhled auta je elegantní a zároveň fantasiový, s jedinečnými liniemi a detaily. Silueta Divy vás přenese do jiného světa, kde se všech starostí zbavíte jako kdysi Popelka, když našla svého prince na plesu. Nenechte se však oklamat tím, že Diva vypadá jako křehká květina – její výkon pod kapotou je rozhodně hoden divu.

4. Bugatti 16C Galibier – supersportovní limuzína

Galibier

Co bychom řekli na supersportovní limuzínu? Bugatti 16C Galibier je právě takovým konceptem. Špičková eleganci limuzíny kombinuje s brutálním výkonem supersportu. To znamená, že vás může přepravit ze zasedací místnosti rovnou na závodní okruh. Jeho design je víceméně totožný s konceptem Veyron, ale Galibier má navíc čtyři dveře a prostorný interiér. A co se motoru týče, tam najdeme osmiválec W16 s dvojitým kompresorem, který vám umožní prožívat šílenou jízdu i ve čtyřech stěreh.

5. Ford GT90 – americký poklad

GT90

Legendy neexistují pouze ve filmech, ale i na silnicích. Ford GT90 je jednou z těchto automobilových legend. Tento koncept představuje americký poklad, který se inspiroval ikonickým GT40 a vytvořil z něj ještě větší a ještě rychlejší bestii. GT90 disponuje extrémně aerodynamickým designem a sílou čtyřech turbodmychadel. S motorem V12 s výkonem přes 700 koní je tento americký sportovní vůz skutečně nadčasový a nezapomenutelný.

6. Porsche 918 Spyder – zelená rychlost

Spyder

Kdo říká, že sportovní vozy nemusí být ekologické? Porsche 918 Spyder je tu pro všechny, kdo si přejí svižnou jízdu s minimálním dopadem na životní prostředí. Tento hybridní koncept spojuje vysoký výkon spalovacího motoru s elektromotorem, čímž vytváří dokonalou harmonii mezi adrenalinem a ekologií. A pokud si budete myslet, že kvůli elektromotoru budete muset kvůli bateriím na délku litovat, nemusíte se obávat – Porsche 918 Spyder dosahuje impozantních 887 koní.

7. Rolls-Royce Sweptail – autem šitým na míru

Sweptail

Když jen nejlepší není dost, vytvoříte si automobil na míru. Rolls-Royce Sweptail je jedinečným vozem, který byl vytvořen na specifické přání jednoho zákazníka. Jeho design inspirovaný starými luxusními jachty odráží individualitu a noblesu majitele. Zadní část vozu představuje sofistikovaný salonek pro dva. A abychom se bavili o luxusu, pod kapotou najdeme osmiválec s dostatečnou silou, aby Sweptail byl nejen elegancí, ale také dynamičností.

8. Aston Martin Valkyrie – superhodná jízda

Valkyrie

Jste připraveni vyrazit na nejlepší jízdu svého života? Aston Martin Valkyrie vás zaručeně dostane na vrchol adrenalinu. Tento koncept, který vznikl ve spolupráci s Red Bull Racing, nabízí extrémně lehký a rychlý supersport s vysokým výkonem. Díky svému aerodynamickému designu a vysokému výkonu motoru dokáže Valkyrie nabídnout zážitek z jízdy, který zaujme i ty největší nadšence do rychlých aut. Vítejte v dobrodružství, které vás vtáhne do samotného srdce Valkýr.

9. Mercedes-Benz F015 – projekt budoucnosti

F015

Jak si představujete budoucnost automobilů? Mercedes-Benz F015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient