25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejextravagantnějších aut všech dob – Když automobily překračují hranice smyslu

1. Rolls-Royce Sweptail

Když přemýšlíte o luxusu a extravaganci, Rolls-Royce je jedna z prvních značek, kterou vám na mysl přijde. A v případě modelu Sweptail tento prestižní britský výrobce opravdu šel až na dřeň. Za zhruba 12,8 milionu dolarů dostanete na zakázku vyrobené auto se zcela unikátním a luxusním interiérem a exkluzivním designem, který nebudete moci vidět nikde jinde.

2. Bugatti Veyron

Jedním slovem – monstra. Ve své době nejrychlejší sériově vyráběné auto na světě, které zrychluje na maximální rychlost 407 km/h! To už je extrém, ale když si vezmeme v potaz i jeho cenu kolem 2,5 milionu dolarů, stává se z tohoto sportovního vozu skutečný sen každého milovníka automobilového šílenství.

3. Lamborghini Veneno

Jediné slovo, které vám vyjde ze rtů, když spatříte Lamborghini Veneno je – wow! Tento symbol luxusu a výkonu je neuvěřitelně unikátní a s designem vycházejícím ze závodních aut je toto extrémní Lamborghini jen pro ty nejbohatší a nejodvážnější jedince. Cena? Pouhých pět milionů dolarů.

4. Koenigsegg CCXR Trevita

Koenigsegg je švédský výrobce známý svou precizností a malosériovou výrobou. A model Trevita není výjimkou. Toto auto je doslova pokryto diamantovým prachem, díky čemuž jeho karoserie třpytí jako žádná jiná. A mimo svou neuvěřitelnou krásu a design nabízí výkon, který dokáže konkurovat i Bugatti Veyronu.

5. Aston Martin Valkyrie

Pokud hledáte auto, které připomíná spíš raketoplán než automobil, pak je pro vás určeno Aston Martin Valkyrie. Vytvořené ve spolupráci se společností Red Bull Advanced Technologies, toto vozidlo nabídne přes 1100 koní a extrémní downforce, díky kterému se bude držet na silnici i při velmi vysokých rychlostech.

6. Mercedes-Maybach Exelero

Mercedes-Maybach Exelero – kombinace luxusu, výkonu a extrémního designu. Tento unikátní kolekční kus vytvořený pro německý výrobce pneumatik má V12 motor s výkonem 700 koní a dosahuje rychlosti až 350 km/h. Cena za tento exkluzivní kousek? Přesahující osm milionů dolarů.

7. Porsche 918 Spyder

918 Spyder představuje kombinaci výkonu a technologického pokroku. Je vybaven hybridním pohonem, který kombinuje zážehový motor V8 s dvěma elektromotory, čímž se dostává na úžasné hodnoty výkonu přes 880 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 2,6 sekundy.

8. Ferrari LaFerrari

LaFerrari je vůz, který přinesl italskou automobilovou eleganci a výkon na výslunní. Hybridní systém využívající benzínový motor V12 a elektromotor dává dohromady výkon 950 koní a rychlosti až 350 km/h. Tento Ferrari je zkrátka o všem nebo ničem.

9. Pagani Huayra

Italské auto s extrémním designem a výkonem. Pagani Huayra je oslavou inženýrského mistrovství a dokonalého zpracování. Vůz je poháněn dvouturbodmychadlovým motorem V12, který produkuje výkon 730 koní a dosahuje rychlosti přes 380 km/h.

10. McLaren F1

McLaren F1 je legendou mezi superauty. S maximální rychlostí 386 km/h bylo toto auto nejrychlejším na světě až do příchodu Bugatti Veyron. Na trhu je stále vyhledávaným kouskem a jeho cena jen stoupá. Jeden z mála automobilů, který je jistě silnou investicí.

Extravagantní vozy na cestě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient