19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Neuvěřitelné automobilové rekordy: Vůz, který byl rychlejší než zvuk a další úžasy na čtyřech kolech

1. Země, kde rostou nejrychlejší vozy na světě

Pokud se chcete dostat na místo, kde se rodí nejrychlejší automobily na světě, pak zamířte do Německa. Tato země není jen známá pro své kvalitní pivo, ale také pro legendární automobilky jako Porsche a Mercedes-Benz. Nebe je zde plné luxusních sportovních aut, která se pohybují rychlostí, kterou byste ani neuvěřili.

2. Vůz rychlejší než zvuk

Existuje jeden vůz, který dokázal překročit rychlostní rekordy a dosáhnout rychlosti vyšší než zvuk. Jedná se o legendární automobil Thrust SSC, který byl schopen ujet neuvěřitelných 1 228 km/h! To je rychlost, při které byste dosáhli na druhý konec města za pouhých 3 vteřiny. Nevíte, jestli byste v takovém autě měli odvahu sednout?

3. Nejdražší auto na světě

Když se podíváte na cenu běžného automobilu, můžete být překvapeni, kolik peněz lidé ochotni utratit za svou vášeň na čtyřech kolech. Nejdražším automobilem na světě je momentálně Bugatti La Voiture Noire, který byl prodán za ohromujících 16,7 milionu dolarů! Ten, kdo si jej pořídil, si tedy může náležitě užít luxus a exkluzivitu.

4. Nejrychlejší zrychlení na světě

Když se vám někdo pochlubí, že jeho auto umí akcelerovat rychle, pošlete ho na okruh s Bugatti Veyronem. Tento supersportovní vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 2,5 sekundy. To je rychlejší než nadechnutí! Při této rychlosti se vám usmějou i zdi kolem.

5. Největší provozovatel padáků na světě

V Číně jsou automobily nejen prostředkem přepravy, ale také nástrojem k adrenalinovým zážitkům. Tato země je domovem největšího provozovatele padáků na světě – firmy AutoParachute. Představte si, sedíte v autě a najednou se otevře padák a vznese vás do vzduchu. To je zážitek, který musíte zažít na vlastní kůži!

6. Vůz na vodíkový pohon

Svět automobilů se pomalu, ale jistě přesouvá od fosilních paliv k udržitelnějším alternativám. Jednou z nich je vodíkový pohon, který se stává čím dál populárnějším. Automobilka Toyota představila vůz Toyota Mirai, který je poháněn vodíkem a jeho jediným odpadem je čistá voda. Během několika let by mohly být takovéto vozy běžným výskytem na silnicích.

7. Největší propast mezi novým a starým automobilem

Automobilový průmysl se neustále vyvíjí a každý nový rok přináší inovativní technologie a design. Pokud si vezmete nový vůz a srovnáte ho s autem z před pár desítek let, máte pocit, že to jsou vozy z úplně jiných světů. Od technologických vymožeností po designové prvky, rozdíly jsou obrovské. Jedno slovo, které by nejlépe popisovalo tento rozdíl, je revoluce.

Vzpomínka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient