26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejextrémnějších a nejdrážších supersportů všech dob

Kategorie: Supersportovní auta

V této kategorii začneme seznamem aut, která doslova rozbíjí soudky. Kdo by ještě neznal Bugatti Veyron? S rychlostí přes 400 km/h a 1000 koňskými silami ve svém motoru toto auto nemá vůbec žádnou konkurenci. Dalším extrémním vozem je Koenigsegg Agera RS, který si s sebou přivleče dovolenou rakve pro neohrožené řidiče, neboť toto auto snadno dosáhne rychlosti 447 km/h.

Kategorie: Off-road monstra

Pokud jste fanoušky dobrodružných výprav po nepřístupném terénu, máme pro vás další dvě monstrózní auta. Prvním z nich je Marauder, který je tak odolný, že by se snadno prosadil i v Armádě Spojených států. A co říkáte na Mercedes-Benz G63 AMG 6×6, který je vlastně šestikolka? S ním si nedělejte starosti o to, že někde uvíznete, s jeho obrovskými koly a 544 koni si poradí s každým terénem.

Kategorie: Hyperauta

Přicházíme k autům, která točí hlavy všude tam, kde se objeví. Jedním z nich je Lamborghini Aventador, který zrychlí na 100 km/h za pouhých 2,9 sekundy. Má také maximální rychlost vyšší než 350 km/h. Nenechte se zmást ani Porsche 918 Spyder, které kromě nádherného designu nabízí hybridní pohon a výkon přes 880 koní.

Kategorie: Elektromobily

Ano, i v této kategorii najdeme auta neuvěřitelně rychlá. Tesla Model S Plaid Plus je například schopna zrychlit ze 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy! S velkou výdrží baterie je tím nejobdivuhodnějším elektromobilem na trhu. Další překvapení představuje Rimac C_Two, který má neuvěřitelný výkon 1914 koní a dosahuje rychlosti 415 km/h.

Kategorie: Superlimuzíny

Mezi superlimuzinami nemůžeme opomenout Rolls-Royce Phantom, který je synonymem luxusu na čtyřech kolech. S 563 koni, nádherným designem a mnoha exkluzivními prvky rozhodně patří mezi nejextrémnější auta své kategorie. Druhým zástupcem je Bentley Flying Spur, který kombinuje sportovní výkon s elegancí a rozmanitými luxusními možnostmi.

Kategorie: Retro vozy

Milovníci klasických aut budou nadšení z Fordu Mustang GT500, který je nejenom krásným retro vozem, ale také dost rychlým. Jeho V8 motor zvládá vytvořit 760 koní a dostane vás na 100 km/h za 3,3 sekundy. Dalším příkladem je Volkswagen Beetle Dune, který se inspiruje kultovním Broukem. S off-road schopnostmi a 210 koňmi je toto auto krásnou kombinací minulosti a budoucnosti.

Něco pro nadšence do extrémních aut

Pokud jste stále žízní po více, tady máme speciální bonus pro vás. SSC Tuatara je doslova technickým zázrakem s výkonem více než 1700 koní a špičkovou rychlostí přes 483 km/h. To je ale ještě neuvěřitelnější: na silnici dosahne rychlosti 450 km/h! To už neodolá žádná pobídka adrenalinových nadšenců.

Název fotografie: Nejextrémnější auta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient