19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

I starší auta a traktory mohou odvádět solidní práci

Od devadesátých let minulého století na našich silnicích průběžně přibývají auta zahraničních značek, často se jedná o zcela nové vozy. To se netýká jen osobních automobilů, ale také nákladních vozidel. Podobně je tomu i u traktorů, stavební a další techniky. Typickým příkladem jsou právě traktory – zatímco za minulého režimu byl český Zetor na tuzemských silnicích v podstatě jediným a neomezeným vládcem, dnes na nich běžně vídáme i stroje zahraniční výroby. Zetory však stále tvoří mezi traktory českých zemědělců početnou skupinu. A nejenom ty nové. Se ctí stále obstojí i několik desetiletí staří dědečkové, ovšem pouze v případě, kdy jim majitel věnuje odpovídající péči.

Náhradní díly Zetor jsou stále dostupné i pro starší modely. To samé platí i u nákladních vozidel tuzemské výroby

Mezi legendární značky české a československé výroby zdaleka nepatří jenom Zetor. Stejně znělý zvuk mají jak doma, tak i ve světě jména TATRA, AVIA, LIAZ, DESTA a KAROSA. Fakt, že mnohé z těchto náklaďáků doposud jezdí po našich silnicích, svědčí o jejich kvalitách. Nelze se tedy divit, že byl o tyto vozy v letech minulých velký zájem nejen v evropských zemích, ale také v zámoří. Velcí dopravci dnes samozřejmě pro dálkovou přepravu využívají nové vozy, pro mnoho firem je ale udržování staršího auta výhodným řešením. Nemusejí najednou investovat vysoké částky a rozvést výrobky do blízkých obcí a městeček nebo zajistit přepravu materiálu na stavbě starší TATRA či LIAZ bez obtíží zvládne. Stejně tak je lze využívat i při různých polních pracích. Je však třeba počítat s náročnější údržbou a nutností častěji shánět náhradní díly.

Náhradní díly Zetor, Tatra, Avia, Liaz, Desta i Karosa pořídíte u společnosti BVM

Pokud potřebujete náhradní díly Zetor, najdete je u BVM. To samé platí i pro náhradní díly pro nákladní auta tuzemské výroby. Zakoupit tu můžete nové i repasované kusy, mezi nimi i hydraulická či zubová čerpadla a hydraulické zvedáky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient