18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Legendární kára BMW 320si

Trojkových bavoráků jezdí na silnici opravdu mraky – od nejslabších benzínových motorů, přes výborně dvoulitrové turbo-diesly až po ty motorově nejsilnější BMW. Rozhodně si nemůže nikdo z nás stěžovat, že si nemůžeme u BMW vybrat ten pravý model, ale BMW 320si se přeci jenom trochu vymyká – BMW 320si je totiž tuningová záležitost. Ba co víc, jedná se o tuning v té nejčistější krystalické formě. Ale pozor, předem vás upozorňujeme, že zde nebudou míthlavní slovo obří plastové spoilery a honosné křídlo, zde nejde o tuning ve formě vzhledu. Jak to myslíme? Čtěte dál!

Už ze samotného názvu plyne, že se nebude jednat o úplnou klasiku. V názvu je navíc písmeno S, které právě toto BMW od klasiky odlišuje. Písmeno S znamená striktně limitovanou edici 2600 kusů. Tato edice vznikla hned z několika důvodů:

  • 1. jako oslava vítězů dvoulitrů ve světovém poháru cestovních vozů
  • 2. Sková verze tohoto BMW je vyrobena tak, aby splňovala všeobecně dané podmínky automobilové federace FIA

Cílová skupina pro automobil BMW320si bude tedy rapidně úzká. Tento kádr tedy nebude úplně pro každého z nás.

Tento bavorák má sice jen 170 koní (míň než má např. naftová Octavia RS), ale ruku na srdce, u tohoto auta zas až tak o čísla nejde. Mrkněme na interiér – jsou zde jen dokonale zabroušené a vyhlazené hliníkové lišty, krásné a pohodlné semišové sedačky, pozice za volantem je dělaná s naprostou německou precizností prostě hotová pohodička.

A teď to nejdůležitější – motor. BMW 320si je “obšťastněno” čtyrválcovým dvoulitrem. Po otevření kapoty uvidíte, že to rozhodně není obyčejný dvoulitr – karbonová víka snižují hmotnost motoru až o 10kg a také zlepšuje těžiště. Má skvělé sací a výfukové ventily, což zlepšuje průtok vzduchu motorem. Tenhle motor otáčky doslova miluje – 7300 ot/min pro něj není žádným problémem a až uslyšíte ten zvuk linoucí se motorem, zamilujete si ho taky!

Podvozek je udělán dokonale a projíždění zatáček? Věřte, že na trhu není jediný sedan, který by projížděl zatáčky tak dokonale a až chirurgicky přesně jako BMW320si. Toto auto je tak dokonalé, že si vněm budete bolestně uvědomovat svoje řidičské nedostatky. Toto auto je pro opravdové gurmány, kterým sice nevadí, že ho v provozu předjede lecjaký diesel, oni totiž ví, že až si ráno přivstanou a budu se projet na svojí vrchovatou okresku auto mu svým chováním vše i s úroky vrátí. Až tento skvost v provozu někde náhodou zahlédnete, dobře si prohlídněte jeho řidiče – bude patřit k velmi vzácnému, dokonce skoro až k ohroženému, druhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient