18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

PORSCHE CAYMAN – sporťák každým coulem

O Porsche Caymanu jste již nejspíše slyšeli. Jedná se o model na rozmezí mezi Porche Boxter a 911. S jistou nadsázkou se vlastně jedná o Boxter – Coupe. Základní Cayman má z Boxeru i motor o objemu 2,7 litru o výkonu 245 koňských sil, ale pozor, o motor u Caymanu zas až tak tolik nejde. Také se však bez pochyby najde spousta lidí, kteří budou zarytě tvrdit, že Boxter ze svým motorem uloženým uprostřed má daleko lepší jídzní vlastnosti než ikonická 911 s motorem uloženým vzadu.

Cayman má tužší karoserii s pevnou střechou. Pokud sháníte sporťák kvůli radosti ze řízení a rozhodujete se mezi Caymanem a dalšími sportovně laděnými auty, jako BMW Z4, Audi TT, Nissan 350Z, přestaňte přemýšlet – nemá to smysl.

Porsche Cayman je přesný jako ruka zkušeného chirurga, najíždí do zatáček ochotně a stopu drží perfektně. Pokud přijdou na řadu hrboly, nebo vás na cestě potká liják, zadek může klouzat, ale protože toho v rukou cítíte tolik budete, o tom vědět ještě dříve než by k tomu mělo dojít. Takhle má vypadat řízení auta a přímá interakce se strojem, chybičky v tomto autě má na svědomí vždy řidič. Takže pozor, tohle auto patří do rukou zkušenějším.

Porsche Cayman S

Obyčejný Cayman má o trochu menší brzdy než Cayman S, ale kotouče o průměru 298mm a 299mm odvádějí svou práci naprosto bravurně. Zvuk motoru je skvěle melodický a cítíte ho doslova v každém kousku svého těla. Z 0-100 to trvá zhruba 6 vteřin a to vážně nezní zle, co říkáte? Ale Cayman by klidně těch pár koní navíc unesl, doporučujeme tak verzi S. Připravte si půl druhého milionu, za tyto peníze možná seženete silnější sporťáky, ale žádný nebude tak precizní, elegantní a fuknční. Vzhled? Sice je tvůrce mnoha sporů, někomu se líbí, někomu zas ne, tak se rozhodněte sami. Porsche Cayman je prostě svůj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient