19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nechte se překvapit: 10 nejvíce bizarních automobilů všech dob!

1. Darebák důchodce – Reliant Robin

Začneme s autem, které je snad stejně známé pro svou nestabilitu jako pro své bizarní vzhled. Reliant Robin se řadí mezi ty vozy, které byste nechtěli potkat za zatáčkou. Svojí trojkolkou představuje nebezpečí jak pro řidiče, tak pro ostatní účastníky silničního provozu. Přesto se stal kultovní ikonou a je oblíbeným vozem pro vtipy.

2. Loupežník na dvou kolech – Peel P50

Poprvé představen v roce 1962, Peel P50 je nejmenší sériově vyráběný automobil na světě. S rozměry 134 cm x 99 cm x 120 cm se těžko může pyšnit prostorným interiérem, a přestože je určen pouze pro jednoho cestujícího, stal se ikonou legrace. Vůz s motorem o výkonu 4,2 koní a maximální rychlostí 61 km/h je ideální pro ty, kteří hledají zážitkovou jízdu.

3. Létající tenisový míč – Fiat Multipla

Design Fiatu Multipla z roku 1998 vyvolal mezi zastánci krásy automobilů ohromnou kontroverzi. S více výrazy na předním a zadním čele vypadá Multipla jako živý tenisový míč, který byl stlačen doprostřed. Přestože původně plánováno jako rodinný vůz, lidé se z něj raději radují jako z automobilové katastrofy.

4. Frýdecký horečka – Tatra T603

Tatra T603 byla vyrobena v československé Tatrovce v letech 1956 až 1975. S klasickým designem zastávala roli prezidentského vozidla ve spoustě socialistických zemí. Tradiční tvar s kulatými světly a zadními ocasními ploutvemi vydělal T603 mnoho přezdívek, včetně “Frýdecký kvér”. Přesto se musíme přiznat, že něco na tomto autě je tak provokativně atraktivní.

5. Cestování zítřkem – Citroën DS

Citroën DS, také známý jako “The Goddess”, byl považován za revoluční automobil, když se poprvé představil v roce 1955. Jeho aerodynamický design a vyspělá technologie byly pozoruhodné. Co však skutečně vyčnívá, je jeho futuristický vzhled, který by ani po letech nebyl vůbec nepohodlný ve sci-fi filmech.

6. Dlouhý jako had – Mercedes-Benz CLK-GTR Roadster

Mercedes-Benz CLK-GTR Roadster se nejen může pochlubit neuvěřitelným výkonem a luxusním interiérem, ale také velikostí, která představuje opravdovou výzvu na silnici. S délkou 4,93 metru a ohromující šířkou 2,03 metru není tento roadster pro každého.

7. Děsivě sympatický – Suzuki X-90

Pokud hledáte kombinaci sportovního auta a SUV, Suzuki X-90 byl vaším snem, který se stal skutečností v roce 1995. Tento dvoudveřový malý SUV s otevíratelnou střechou však získal spíše pověst “bizarního auta”, než aby se stal hitem trhu.

8. Extravagantní outsider – Lamborghini LM002

Lamborghini LM002, známý také jako “Rambo-Lambo”, je možná nejpřekvapivější vůz všech dob. S výkonem supersportovního auta a těžkým terénním vozem se LM002 pohyboval na nejextravagantnější hranici. Jedná se o skvělý příklad toho, jak automobilový výrobce může vykročit ze svého komfortního prostředí a experimentovat.

9. Směs všeho možného – Nissan Juke

Nissan Juke z roku 2010 je v podstatě kombinace hatchbacku, SUV a sportovního vozu – a to vše v jednom vozidle. S odpudivým, ale přitom bizarně atraktivním designem se Juke stal modelem, který názory lidí rozdělil. Ať už se vám líbí nebo ne, jedno je jisté – je jedinečný.

10. Malé auto se sebevědomím – Smart ForTwo

Kdo by si myslel, že nejmenší sériově vyráběné auto také musí vypadat malé, nikdy nespatřil Smart ForTwo. Tento chytrý malý vůz zaujal svět svým minimalistickým designem a kompaktností, přičemž si stále udržel osobnost, která ho odlišuje od ostatních vozů. Za volantem Smart ForTwo se vždy cítíte, jako byste měli do kontrolu celý svět.

Komediální

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient