19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejdivnější auta, která vám vždycky vyrazí dech

Zazněla fanfára, začíná show!

V automobilovém světě se občas objeví vozy tak bizarní, že nemusíte mít ani tušení, jakým způsobem se dostaly na silnice. Tyto křičící excentriky jsou právě těmi auty, která vám vždycky vyrazí dech a zanechají v paměti stopu ještě po letech. Připravte se na nejdivočejší jízdu života!

1. Letající Lamborghini: Vrtulník nebo auto?

Začneme rovnou od lesa, protože je v něm tak trochu ztracený. Letající Lamborghini Terzo Millenio je hybridní vozidlo, které se nechá transformovat na malý vrtulník. Vůz je vybaven čtyřmi vrtulníky a dokáže vzlétnout z vozovky přímo do vzduchu. Představte si, jak byste nad dopravními zácpami jen tak přeletěli a zanechali zoufalé řidiče dole!

2. Batmobily: Od komiksového snu k ulici

Kýčovitý nebo geniální? Batmobily jsou snem mnoha fanoušků komiksových příběhů a nikdy se jimi nesmíte nechat zmást. Tyto stroje jsou plné vychytávek, jako je neviditelnost, raketomety a samozřejmě Batcomputer. A jestli nevěříte, že něco takového může existovat ve skutečnosti, přijďte se podívat na Gotham Car Show, kde se tyto excentrické stroje prohánějí po silnici.

3. Únik z plátna: De Lorean zpátky k budoucnosti

Kdo by nechtěl mít De Lorean DMC-12 s funkčním časovým strojem? V tomto voze bylo možné cestovat časem ve slavné sci-fi trilogii “Zpátky k budoucnosti”. Ačkoliv časový stroj není ve skutečnosti k dispozici, stále si můžete pořídit originál De Lorean a odjet s ním na jízdu do minulosti stylu osmdesátých let.

4. Superauto od krále pop music: Beyoncé

Beyoncé je nejen jednou z největších popových hvězd, ale také se ráda překvapuje svými bizarnostmi. Pokud si vzpomenete na její videoklip k písni “Jealous”, mohli jste se setkat s jejím vlastním designem vozu, který byl zdobený diamanty a měl zlaté koláče! Takový koncept si ale asi na silnici netroufnete.

5. Auta z budoucnosti: Kresby mládí ožily

Pamatujete si, jak jste v mládí kreslili úžasná auta z budoucnosti plná bláznivých tvarů a neuvěřitelných funkcí? Někteří designéři se rozhodli vzít si to do vlastních rukou a vytvořit tato vozidla ve skutečnosti. Mezi nimi najdete například BMW iNEXT nebo Mercedes-Benz F 015, které vypadají přímo jako živé kresby.

6. Dnes Rolls-Royce, zítra batůžek: Pave Hawk

Málokdo by čekal, že značka Rolls-Royce vytvoří něco tak excentrického, jako je konceptní vrtulník Pave Hawk. Nicméně právě tohle vozidlo by se mohlo stát realizací naší dětské představy o skutečném autě, které se vyrojí na oblohu.

7. V naší hlavě: Automobilové sny

Automobilový svět nás neustále překvapuje a vybrat pouhých sedm nejdivnějších vozidel je téměř nemožné. Ať už jsou to zapadlé projekty, výstřelky slavných umělců nebo futuristické koncepty, tyto vozy jsou důkazem toho, že automobilový design nemá hranic. Nechte se inspirovat a snem o vlastním excentrickém vozidle.

Divné auto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient