18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejextrémnější superauta na světě – které stvoření je králem?

Svět aut se blíží k vrcholu

Jsem si jist, že jste slyšeli o autech, která jsou postavena pro extrémní rychlosti a překonávají hranice technologie. Ale jaká auta jsou nejextrémnější na světě? Které jsou těmi, která vládnou silnicím i okruhům? Připravte se na šokující seznam superautomobilů, které vám vyrazí dech!

Cena není pro chudé

Na prvním místě tohoto žebříčku se musí ocitnout vozy, které zaplavují svět auta svou ohromující cenou. Automobily jako Bugatti Veyron nebo Lamborghini Aventador se cení na stovky tisíc dolarů a jsou tím, čím jsou Bouřkové Bratrstvo – každý z vás tuší, že existují, ale jen málokdo si je může dovolit.

Tesla Roadster, bezeztrátový superhrdina

Tesla Roadster je dalším autem, které se nemůže vynechat. Jako první elektrické auto, které se světlem překonalo rychlost 0-100 km/h pod 2 sekundy, doslova mění pravidla hry. S cenou, která je konkurenceschopná s více závodními vozy na světě, je tím, co si každý řidič může přát.

Ferrari, pořád král

Další na našem seznamu jistě nezklame fanoušky značky Ferrari. Když Ferrari SF90 Stradale vžene svého 780koňového motoru na maxima, oči vám rozsvítí blikání, jak velký výkon něco tak krásného dokáže přinést. Ať už ve městě nebo na okruhu, Ferrari prostě nezklame.

Ultimátní závodní stroj – Koenigsegg Jesko

Ale jak to vypadá s něčím opravdu úžasným? Koenigsegg Jesko je pravděpodobně nejúchvatnějším vozem na tomto seznamu. S rekordní rychlostí a 1600 koňskými silami je to jako být za volantem vesmírné lodi. Pokud vyhledáváte naprostý extrém, Jesko je tím pravým výběrem.

Nejtěžší rozhodnutí – McLaren P1 vs Porsche 918 Spyder

Vždy existuje soutěž mezi McLaremem a Porschem. McLaren P1 a Porsche 918 Spyder se nepřetržitě střídají v boji o první místo nejen v rychlosti, ale i ve stylu. Oba vozy nabízí směsici luxusu a výkonu, která je jedinečná v automobilovém průmyslu. Rozhodnout se mezi těmito dvěma stvořeními je jako vybírat mezi dvěma krásnými dámami.

Světová špička – Hennessey Venom F5

A nakonec, žádný seznam nejextrémnějších superautomobilů by nebyl úplný bez Hennessey Venom F5. Nejrychlejší sériově vyráběné auto na světě nabízí neskutečných 1833 koňských sil a může překonat rychlost 482 km/h. To je doslova neuvěřitelné.

Foto: Adrenalin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient