25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejnebezpečnějších automobilových zvířat, před kterými se raději chraňte!

1. Útočící kamery

Představte si, že si dáváte klidnou jízdu krajinou a najednou ucítíte, že vás někdo pozoruje. Ano, správně, jsou to ty zatracené útočící kamery. Tyhle bestie se často schovávají za křovím nebo na vrcholcích silničních světel. Stačí jedna neopatrná chvíle a v tu chvíli budete svým vlastním nepřítelem při obracení do protisměru. Buďte opatrní!

2. Šouravá Škoda

Ačkoli se Škoda fabia v minulosti proslavila jako spolehlivé a praktické auto, poslední generace v sobě skrývá nebezpečný potenciál. A to konkrétně ve formě šouravé Škoda. Pokud vás někdy tato zrůda napadne na přechodu, mějte se na pozoru. Její zuby zcela bez problémů proniknou vaší karosérií a vy se pak ocitnete v dlouhodobé léčbě u lakýrníka. Nezapomeňte, že na rozdíl od jejího názvu nemá cenu podceňovat její sílu.

3. Ryzové ryzavky

Toto zvířátko se provokativně vznáší několik centimetrů nad zemí a je elegantní jako lev. Ale nechte se zmást jeho nevinným vzezřením – pokud ho necháte příliš blízko svému vozu, může vás napadnout! Jeho malá velikost mu umožňuje během několika vteřin provést útok na váš lakový povrch. Nikdy nehněte na něho později!

4. Divoký doktor

Jen málokdo tuší, že jedním z nejnebezpečnějších automobilových predátorů je doktor. A ne, nemyslíme tím těch dobrosrdečných lékařů, ale otravné auto s názvem doktor. Tito jedinci si najdou čerstvě natřené vozy a nikomu se na první pohled nezdají nebezpeční. Avšak nejméně deset hlubokých škrábanců později si uvědomíte, že se stáváte vinou jeho biologické potřeby. Opakovaný útok ohrožuje žaludek i peněženku.

5. Zrádná značka

Znovu jsme se setkali s zrůdou, která vypadá na první pohled naprosto neškodně. Mluvíme o zrádných značkách na silnicích, které jsou naprogramovány tak, aby vám nabídly naprosto zkreslené informace o rychlosti, kterou zrovna jedete. Pokud spadnete do jejich léčky, nebudete schopni přesně zjistit, kolik kilometrů jste ujeli za dosud neznámou dobu. Jen opatrně, abyste se poté nedočkali vysvětlení od policejního důstojníka.

6. Hyundai katastrofa

Tato zrůda nevyvolává strach svým vzhledem, ale radši mu nechte volnost. Jestliže ji provokujete, může se stát, že vám Hyundai přihodí velice nežádoucí překvapení. Motorová olej všude možně, rezavá karoserie nebo šrouby, které se samy odvíjí. Pokud s takovou bestií zdehavíte na dálnici, může to být váš poslední okamžik.

7. Divoký dálniční výjezd

Jedno je jisté – dálniční výjezd je žravým tvorem, nenasytí ho nic. A ti divocí z nich mají něco společného s kanibaly. Pokud na nějakého narazíte na plné čáře, může vás s bravurou zničit, aniž by si toho vůbec všiml. Přejde přes vás, jako byste byli jen malý hmyz. Málokdo přežil jejich zuřivou sílu.

8. Nekompromisní couvání

Toto je jedno z nejnebezpečnějších automobilových zvířat, které si málem vydělalo na člověka. Jeho tajemství spočívá v jeho chování při couvání. Bezohledně zaútočí na vše, co se mu ocitne v cestě. Jeho útoky bývají obzvláště nebezpečné v parkovacích garážích, kde se děsivě rozrůstají počty poškozených vozů. Buďte opatrní!

9. Gremlini v elektronice

Mít doma gremlina je děsivé, ale mít jej ve vašem voze je desetinásobný horor! Tato zvířátka přijímají stravu z elektroinstalace vašeho vozu a jejich trávení způsobuje nevyhnutelné selhání elektronických systémů. Skáčou přes dráty a spouští alarmy, ovládání klimatizace či dokonce motorového řízení. Buďte opatrní, protože nemusíte mít jen obyčejnou závadu.

10. Nebezpečný pumovník

Na posledním místě je nejtěžší souboj. Zde čelíte kombinaci homologovaného příslušenství a rychlosti a to ve formě pumovníku. Tato zvířata jsou vyvinuta tak, že dokážou vytvořit u auta silný podtlak, čímž vám umožní odlomení vyčnívajících prvků na karosérii. A nejhorší na tom je, že ho ani nepotřebujete předjíždět, abyste s ním byli konfrontováni. Budete překvapeni, kolik automobilů se s ním potká.

Nevyrovnaný vzedmutý kapotážní systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient