19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejrychlejší automobily světa: jaká zvířecí přezdívka by se hodila k těmto supersportům?

Letecký start: Bugatti Veyron Super Sport

Nejprve se podíváme na jednoho ze současných šampionů rychlosti – Bugatti Veyron Super Sport. Tento ohromující supersport je jako raketa na čtyřech kolech. S rekordní maximální rychlostí 268 mil za hodinu se jeho průrazná síla rovná výbuchu bazuky. Přezdívka? Bezpochyby “The Rocket”.

Ostré drápy: Lamborghini Aventador SVJ

Dalším z železných zvířat na seznamu je Lamborghini Aventador SVJ. Jeho agresivní design a brutální výkon ho řadí mezi ty nejrychlejší automobily na světě. S maximální rychlostí 221 mil za hodinu by se přezdívka “The Beast” líšila.

Bloudění lesem: Koenigsegg Jesko Absolut

Koenigsegg Jesko Absolut se vydává na cestu houštím, které žádný jiný automobil nikdy předtím nezkoumal. S maximální rychlostí 330 mil za hodinu je tak rychlý, že by jej mohl nazvat “The Explorer”.

Tučňák na ledě: Porsche 911 Turbo S

Porsche 911 Turbo S je vůz, který je rovněž šampionem. I když nemá tak extrémní rychlost jako ostatní vozy v tomto seznamu, jeho šikovnost a přesnost v zatáčkách ho připodobňují ke zručnému tučňákovi na ledu. Přezdívku by si zasloužil “The Penguin”.

Superrychlostní gepard: Hennessey Venom F5

A teď přichází jeden opravdový rychlostní bestiál. Hennessey Venom F5 je jako superrychlostní gepard, který se nenechá zastavit. S rekordní rychlostí 301 mil za hodinu by se mu hodila přezdívka “The Cheetah”.

Dinosaurem na dálnici: McLaren Speedtail

McLaren Speedtail je něco jiného. S aerodynamickým designem a elegantními liniemi je jako dinosaurus, který se vznáší nad dálnicí. Přezdívka “The Dinosaur” by se na něj výborně hodila.

Rychlostní koník: Ferrari SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale je opravdovým rychlostním koníkem. S hybridním pohonným systémem a maximální rychlostí 211 mil za hodinu je to skutečné ferrari. Přezdívku “The Stallion” si zaslouží více než dost.

foto: brno_autosalon.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient