25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Recenze: Škoda Octavia RS

Škoda Octavia RS je vůz, který zaujme každého motorovým nadšencem. Tento model nabízí kombinaci elegance a sportovnosti, která se stává jeho největší předností. Octavia RS je považována za jedno z nejlépe prodávaných aut v České republice a to zejména díky svému dynamickému designu a výkonnosti.

Když se podíváme na exteriér vozu, okamžitě nás zaujme agresivní přední nárazník a LED světlomety s charakteristickým designem. Z boku je Octavia RS přitahující svými velkými 18″ koly a bočními faldy, které dodávají autu sportovní vzhled. Na zadní straně pak najdeme dvojitý výfuk a spoiler, které vozu dodávají dynamiku.

Vnitřek vozu je proslulý svým prostorným interiérem a kvalitními materiály. Sportovní sedadla jsou ergonomicky tvarovaná a poskytují vynikající boční vedení. Řidič si pak může užít řízení s multifunkčním sportovním volantem a přehledným multifunkčním displejem.

Octavia RS je poháněna výkonným motorem, který se projevuje vysokým zrychlením a rychlostí. Tento vůz si skutečně užijete na okreskách i na dálnici. Díky sportovnímu podvozku a přesnému řízení se Octavia RS chová na silnici opravdu precizně a výjimečně stabilně.

Výhodou Octavie RS je také velký kufr o objemu 590 litrů, který je největší v této třídě. To ocení zejména rodiny s dětmi, které potřebují dost místa pro zavazadla.

Mezi nevýhody Octavie RS patří vyšší spotřeba paliva, zejména při svižnější jízdě. Navíc výbava RB je poměrně drahá ve srovnání s běžnou Octavií.

Doporučuji tento vůz každému, kdo hledá prostorné a výkonné auto, které zároveň zaujme svým sportovním vzhledem. Škoda Octavia RS je ideální volbou pro ty, kteří chtějí kombinovat eleganci s výkonností. Můžete si být jisti, že s Octavií RS nebudete na silnici přehlédnuti.

Nejbližší konkurenti:

Značka a model Cena Výkon
Volkswagen Golf GTI 1 250 000 Kč 245 koní
Seat Leon Cupra 1 270 000 Kč 300 koní
Renault Megane RS 1 380 000 Kč 280 koní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient