26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Skrytý poklad na čtyřech kolech: Záhadný a legendární Aston Martin Bulldog

1. Bugatti Veyron – klenot chlapeckých snů


Vosmilitrový šestnáctiválec, čtyři turbodmychadla, 1001 koní, a na 100 kilometrů za hodinu za necelé tři sekundy. To je Bugatti Veyron, rozmanitost exoty a diktátor v jednom. Trvání pouhých 12,5 sekundy, které potřebuje Veyron, aby dosáhl maximální rychlosti, je crème de la crème automobilového světa. Jako obdivovatelé motorové akustiky bychom si ale přáli, aby výfuk zpíval aspoň trochu tunami.

2. Koenigsegg Jesko – vůz z budoucnosti


Kdyby se sešla chladičová mřížka z transformers s náměty designérů automobilového ráje, vzniklo by něco, co by připomínalo kostru Jeska. Nemůžete jim upřít ambice – 1 280 koní, a jak se jízda blíží k limitům práva, tento andílek odvážně zakryje svá pekelná křídla, pokud je povoleno překračovat rychlostní limity.

3. Porsche 918 Spyder – umíráček s hybridním srdcem


Aleluja, vrchol elektromobility pokrytý nánosem sebevědomí ve formě hyperautomobilu. Porsche 918 Spyder je spojením tradičních sportovních vlastností, jako je brutalita na startu, se šetrností k životnímu prostředí. Se svým systémem hybridního pohonu a výkonem přesahujícím 900 koňských sil je to jako vkročit do automobilového nebes.

4. Lamborghini Aventador SVJ – tajemný milovník hadích pohlazení


SVJ znamená Superveloce Jota, což v italštině znamená “opravdu hodně rychlý”. Prudký přisátý do asfaltu je dán kombinací výkonu 770 koní, šíleného přítlaku a průchodnosti vzduchu mateřskými hady. A i když dáte dohromady všechny vlastnosti pro podezření z automobilového psychopata, Aventador SVJ je špička automobilového světa.

5. Mercedes-AMG Project One – král hadů a robotů


Pokud přidáme Formuli 1 do mixu a zamícháme Mercedesovou technologií, dostaneme jedno z nejrůznějších stvoření v automobilovém království. AMG Project One má z motoru vozidlového těla něco kolem 1 000 koní, takže není divu, že váš um se cítí jako na coleco. Jen jeden problém – cena se pohybuje v oblasti 2,5 miliónů dolarů.

6. Rolls-Royce Sweptail – klenot pro ty, kteří si to můžou dovolit


Sedm miliónů dolarů za automobil? Zaplaťte si za exkluzivitu, klasiku, luxus a kus historie, který se dotýká duše. Sweptail je Rolls-Royce plný příjmení, cti a nezdravého rozumu. Jedinečný design, vyřezávané detaily a krejčovské oděvy z kůže interiéru činí z Sweptailu nestravitelný požitek.

7. Aston Martin Valkyrie – bojový anděl


Zamyslete se nad tím, co by se stalo, kdyby Aston Martin a Red Bull Racing spojily síly, aby ve světě Formule 1 vytvořily monstra? Dostanete Aston Martin Valkyrie. Tohle auto má takovou křivku na karoserii, že si připadáte, jako byste se plazili na vlně. Výkon přes 1 000 koní, nulový zpoždění při přidání plynu a až na 402 km/h – to je sunutí se do nebe na čtvrt míle.

Exotika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient