18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Top 10 nejextravagantnějších automobilů na světě

Automobilový průmysl je plný neustálého vývoje a inovací. V tomto článku si představíme deset automobilů, které jsou nad rámec běžných SUV a limuzín. Tyto stroje jsou příkladem neuvěřitelného umu a fantazie inženýrů. Připravte se na ohromující tvary, bleskové rychlosti a luxus, který si může dovolit jen opravdový automobilový nadšenec!

Lamborghini Veneno

Pokud se řekne Lamborghini, většina lidí si vybaví ikonický design a obrovský výkon. Lamborghini Veneno však posouvá tyto atributy na zcela novou úroveň. S cenou přesahující neuvěřitelných čtrnáct milionů dolarů se jedná o jeden z nejdražších automobilů na světě.

Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce je synonymem pro luxus, a Sweptail je jeho nejvýmluvnějším důkazem. Tento jedinečný automobil byl vyroben na počest zlaté éry Rolls-Royce. Jeho cena může dosáhnout až patnácti milionů dolarů. Každý detail byl pečlivě navržen, aby svému majiteli poskytl pocit prvotřídního komfortu a elegance.

Bugatti La Voiture Noire

La Voiture Noire je doslova černá perla mezi automobily. Tento exkluzivní vůz je přímým pokračovatelem legendárního Bugatti Type 57 Atlantic z roku 1936. S cenou přesahující dvacet milionů dolarů je Bugatti La Voiture Noire nejen jedním z nejdražších, ale také nejvzácnějších automobilů na světě.

Koenigsegg Jesko Absolut

Značka Koenigsegg se řadí mezi opravdové krále rychlosti. Jesko Absolut je nejnovějším přírůstkem do této rodiny ultra-výkonných vozů. Jeho aerodynamický design umožnil dosáhnout neuvěřitelných 532 km/h, čímž se stal nejrychlejším sériově vyráběným vozem na světě.

Aston Martin Valkyrie

Aston Martin je známý svými elegantními a sportovními automobily. Valkyrie je však jejich vstupem do světa supersportů. Výkonové číslo, kterým se tato bestie pyšní, je téměř nepředstavitelné – 1150 koní. Pouze 150 šťastlivců na světě si budou moci pořídit tento skvost s cenou přesahující tři miliony dolarů.

Pagani Huayra BC

Italské automobily mají svou vlastní půvabnou osobnost, a Huayra BC je příkladem toho, jak mají být automobily dělány. Lehký a silný karbonový monokok, V12 motor a design, který okouzlí každého, jsou jen některé z atributů, které dělají z Huayra BC nejvíce extravagantní supersport na trhu.

Bentley Mulliner Bacalar

Bentley Mulliner Bacalar představuje vzácný pohled na budoucnost luxusních automobilů. Jeho výrazný design a ručně vyrobený interiér z něj činí špičku mezi luxusními kabriolety. Každý z 12 majitelů tohoto automobilu může očekávat exkluzivitu a přesnost, kterou Bentley tradičně nabízí.

Ferrari SF90 Stradale

SF90 Stradale je hybrida, která kolem sebe rozproudila nadšení za značkou Ferrari. S výkonem 1000 koní a maximální rychlostí přes 340 km/h je tento vůz nejsilnějším sériovým Ferrari všech dob. Ale nejlepší na tom je, že dokáže překonat i dvě stě kilometrů na jediný litr paliva. To je zelená revoluce!

Mercedes-Maybach Exelero

Tuto seznam nezavršíme, aniž bychom zmínili Mercedes-Maybach Exelero. Tento unikátní automobil byl vyvinut jako konceptní představení budoucnosti designu a výkonu. S cenou přesahující osm milionů dolarů je Exelero jedním z nejdražších automobilů na světě, ale to je přeci jen malá cena za perfekci, kterou nabízí.

Extravagance

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient