25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Top 10 nejextrémnějších automobilů na světě

Hyperauta jako ze sci-fi filmu

Počet automobilů na trhu se v posledních letech neustále zvyšuje a s tím roste i konkurence o to, kdo vyrobí nejrychlejší, nejvýkonnější a nejextrémnější auto na světě. V tomto článku se podíváme na desítku těch největších šílenců mezi auty, které doslova svedou každého automobilového nadšence na kolena.

1. Bugatti Chiron Super Sport 300+

Bugatti Chiron Super Sport 300+ je opravdu extrémní automobil, který se může pochlubit maximální rychlostí přes 490 km/h. S cenou kolem 3,5 milionu eur se jedná o nadčasový kousek, který si může dovolit jen opravdový milovník rychlosti.

2. Koenigsegg Jesko Absolut

Dalším výjimečným vozem v našem žebříčku je Koenigsegg Jesko Absolut, který s maximální rychlostí přes 530 km/h doslova vyráží dech. Tento hyperautomobil je spojen s inovacemi a technologiemi, které ho řadí mezi nejextrémnější vozy své doby.

3. Rimac Nevera

Rimac Nevera je automobil, který se může pyšnit nejen extrémní výkonností, ale také ekologickým zaměřením. S čistě elektrickým pohonem a výkonem přes 1900 koní dokáže tento vůz konkurovat i té nejrychlejší konkurenci.

4. SSC Tuatara

SSC Tuatara je americký hyperautomobil, který se může pochlubit maximální rychlostí přes 500 km/h a konkuruje tak i největším auto-výrobcům na světě. Jeho agresivní design a futuristické prvky ho řadí mezi ty nejextrémnější vozy na trhu.

5. McLaren Speedtail

McLaren Speedtail je luxusní hyperautomobil, který kombinuje výkon a eleganci do jednoho kousku. S maximální rychlostí přes 400 km/h a cenou kolem 2,2 milionu eur se jedná o auto, které si jistě zaslouží místo mezi nejextrémnějšími vozy.

6. Lamborghini Sian

Lamborghini Sian je hybridní hyperautomobil, který spojuje tradiční výkonnost značky Lamborghini s moderními technologiemi. S maximální rychlostí přes 350 km/h a cenou kolem 3,7 milionu eur je to auto, které jistě neunikne pozornosti.

7. Hennessey Venom F5

Hennessey Venom F5 je americký hyperautomobil, který je pojmenován podle nejsilnějšího tornáda na Fujitově stupnici. S maximální rychlostí přes 500 km/h a výkonem přes 1800 koní je to auto, které si jistě zaslouží místo mezi nejextrémnějšími vozy na světě.

8. Pagani Huayra R

Pagani Huayra R je limitovaná edice s maximální rychlostí přes 370 km/h a výkonem přes 800 koní. Tento hyperautomobil se může pochlubit nejen výjimečným výkonem, ale také precizním zpracováním a luxusním designem, kterým se odlišuje od konkurence.

9. Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie je hyper-automobil, který je inspirován formule 1 a kombinuje výkon závodního vozu s luxusem a elegancí. S maximální rychlostí přes 350 km/h a cenou kolem 2,6 milionu eur se jedná o auto, které jistě zaujme každého milovníka rychlosti.

10. Ferrari SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale je první hybridní hyper-automobil značky Ferrari, který kombinuje výkon závodního vozu s ekologickým pohonem. S maximální rychlostí přes 340 km/h a cenou kolem 500 tisíc eur se jedná o vůz, který kombinuje tradici s inovacemi a patří mezi nejextrémnější vozy na trhu.

extrémní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient