25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Top 5 Nejbizarnějších automobilových vynálezů

Sekce 1: Kuličkové auto – Když se setkají koule a vozidlo

V automobilovém světě se neustále objevují nové a inovativní designy, ale někdy jdou někteří designéři příliš daleko. Kuličkové auto je dokonalým příkladem. Tento automobil se v zásadě podobá obří kouli, ve které se nachází prostor pro jednoho cestujícího. Pohyb je zajištěn kinetickou energií, která se postupně přenáší na předměty, se kterými auto koliduje. Zajímavý poznatek – jízda autem je zde skutečně možná pouze v přímé linii!

Sekce 2: Létající auto – Od silnice až do nebe

Když už přiřadíme klasifikaci “vymyšlené” věci, nemůžeme vynechat létající auto. Tento bláznivý vynález je kombinací auta a letadla, které vám umožní vznést se do vzduchu a uniknout z davu obyčejných automobilů. No, jenomže tato vize ještě nemá možnost dostat se na cestu – dosud většina těchto prototypů bojovala s váhou a bezpečností.

Sekce 3: Chodící auto – Kdo potřebuje kola?

Šlapoucíme neustále kupředu a hledáme alternativy k běžným automobilům. Představte si, že byste měli automobil, který by se přesouval jako chodící živočich! To je přesně to, co tyto koncepty nabízejí. Prostřednictvím robotické technologie může toto chodící vozidlo překonávat překážky v terénu, zaparkovat ve velmi úzkých místech a vzpomenout si na cestu, na které bylo přerušeno.

Sekce 4: Nafukovací auto – Šetrné ke kolizním tělesům

Jedním z nejneobvyklejších konceptů automobilového designu je nafukovací auto. Představte si, že by váš automobil neměl pevnou a tuhou karoserii, ale namísto toho by se skládal z nafukovacích částí. Ty by se při kolizi deformovaly a absorbovaly by náraz, čímž by minimalizovaly riziko zranění posádky. To je přesně to, co tyto koncepty nabízejí – šetrnost k životu.

Sekce 5: Nekonečná energie – Automobil budoucnosti

Jedním z nejzáhadnějších a nejatraktivnějších konceptů je využití nekonečné energie. Představte si, že byste již nikdy nemuseli tankovat, těšit se z plynulého a klidného jízdního zážitku bez starostí o dojezd. Tento koncept je stále ve vývoji, ale vědci již pracují na využití sluneční energie, pohybových senzorů a dalších technologií, aby tuto vizi jednoho dne přeměnili na skutečnost.

Fotografie: Ekstrémní automobilové koncepty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient