18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Jak skladovat zimní pneumatiky?

Mnoho řidičů již u svých automobilů provedlo výměnu zimních pneumatiky za letní. Teploty již neklesají pod bod mrazu a k 31. březnu skončila povinnost jezdit na pneu zimních. Proto je v tomto období rozhodně lepší sáhnout po letních pneumatikách, které mají takové vlastnosti, jež právě vyhovují momentálnímu povrchu vozovky. Co však dělat s těmi zimními, které teď využívat nebudete? Jak je správně uskladnit? Jak poznat, zda je můžete ještě použít příští sezónu nebo je nyní již vyhodit a třeba si pořídit nové. To vše vám poradíme v dnešním článku.

Při přezutí na letní pláště vyvstává otázka, jak naložit s pneumatikami zimními, aby vám vydržely v požadovaném stavu a co nejlepším stavu do příští sezóny. To je nyní rozhodně aktuální. Máte obvykle dvě možnosti. První řešení je nejsnazší. Můžete si nechat uskladnit zimní pneumatiky u prodejce nebo v servisu a nechat tento problém zcela na nich. V současné době řada seriózních pneuservisů nabízí služby spojené s uskladněním pneu. Pokud zvolíte tuto variantu, můžete si být jistí, že bude o vaše pneumatiky dobře postaráno. Budou uchovány vhodným způsobem, jež minimalizuje jejich stárnutí a prodlužuje jejich životnost. Zároveň se myslí na to, aby špatným skladováním nedocházelo k nějakým deformacím. Jakmile je budete chtít opět použít, pneumatiky budou ještě před nasazením na vůz překontrolovány, zda jsou v pořádku a v případě výskytu problému, bude onen problém odstraněn.

Někteří z vás si však budou chtít skladovat zimní pneumatiky doma. I tuto možnost máte. V tomto případě byste se však měli řídit radami mnohých výrobců pneumatik, ať už se jedná o Barum, Continetal nebo Bridgestone. My vám je přiblížíme. Před uskladněním pneumatik je dobré si poznamenat přímo na danou pneumatiku, např. křídou, kde byla namontována. Tedy např. na LZ (levém zadním). Pláště pneumatik zbavte nečistot, kamínků apod. V zásadě používejte na očištění pneumatiky pouze vodu s klasickým jarem nebo mýdlem. Nedoporučujeme používat olej nebo vysokotlakový čistič, mohly by plášť poškodit. Co se týče místa skladováni, vyberte suché, tmavé místo. Jestliže budete skladovat pneumatiky i s ráfky, tyto můžete zavěsit nebo naklást na sebe. Pokud máte zimní pneumatiky bez ráfku, doporučujeme postavit pneu na dezén, ale pravidelně je otáčejte, aby nedocházelo k deformacím pláště.

Jakmile zjistíte, že pneumatiky již přece jen nemají vyhovující vzorek (minimální hloubka dezénu 4 mm u zimních pneumatik), pak je už v žádném případě nemá cenu skladovat, ale recyklovat. Tehdy raději počítejte s pořízením nových pneumatik. Pokud se zaměříme na značku, v řadě testech i dle kladných recenzí, si velice dobře stojí zimní pneumatiky Barum Polaris 3. Nicméně si vždy můžete poradit s prodejcem pneumatiky, které pneu by mohly dobře sedět na vašem vozidle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient