18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOPGEAR: Indie – Země neuvěřitelných automobilů

1. Indie – Mekka automobilových nadšenců

Většina automobilových fanoušků spojuje Indie se symboly jako duchapřítomný Mahatma Gandhi a ohromujícím Taj Mahalem. Ale málokdo ví, že Indie je také zemí některých nejnádhernějších automobilových pokladů na světě. Indie je domovem prodeje ojetých vozů, nádherné vintage modely a neskutečně barevné a kuriózní zástupy malých automobilů.

2. Tuktuk – Král nevázaných ulic

Pokud jste někdy navštívili ulice Indie, nemohli jste si nevšimnout nekonečných kolon tuktuků, malých tříkolových vozidel, která často připomínají přeplněné hnízdo včel. Tyto malé zázraky mají schopnost projet se těmi nejhustěji zalidněnými oblastmi s lehkostí a grácií, kterou by záviděl každý velký automobil.

3. Marutulu Zen – Indie vyrábí vlastní legendy

V Indii se nestaví jen chrámy a památky. Indie je také místem, kde se rodí automobile legendy. Jednou z nich je MarutiZen. Vyráběná v Indii od roku 1993 do 2006, tato malá a cenově dostupná hříčka byla vše, co měl běžný Ind v rukou a nohou, aby učinil Indii jezdeckým rájem.

4. Hindustan Ambassador – Rolls-Royce pro každého

Když se podíváte na fotografii Hindustan Ambassador, asi byste si automaticky mysleli, že je to Rolls-Royce. Ten rozdíl je v tom, že Ambassador je indickým výrobkem, vyrobeným podle licence Morris Oxford z roku 1954. Ambassador se stal známým prostřednictvím filmů Bollywoodu, kde byl často zpodobňován jako královské vozidlo.

5. Mahindra Thar – Indie miluje dobrodružství

Ať už se vydáte na horskou dráhu nebo se projedete po nekonečných plážích, Mahindra Thar je ta správná volba. Tento robustní off-roadův vůz je schopen překonávat každou překážku a způsobit vám nekonečné množství dobrodružství. Mahindra Thar je skutečným evokátor monzunu, když zvládá veškeré výzvy, které mu Indie hodí pod kola.

6. Tata Nano – Nejlevnější automobil na světě

Velké auta, drahá auta, exkluzivní auta. Ale co nejlevnější auto na světě? Rozhodně se jedná o indický Tata Nano, který byl poprvé uveden na trh v roce 2009. S nízkou cenou a schopností jednoduše se rozplývat ve velkém provozu je Nano symbolem toho, jak Indie přemýšlí a inovuje.

7. Dabbawala – Auta, která vozí jídlo

Pokud hledáte neobvyklou roli automobilů v Indii, pak se podívejte na Dabbawala. Jejich neuvěřitelný systém rozvozu jídla zajišťuje, že miliony obědů se doručí do rukou pracujících lidí každý den. Představte si armádu zkušených motorkářů nosících barevné krabice s jídlem po rušných ulicích – to je Indie v plné kráse.

Jídlo-vozíci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient