25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOPGEAR: Nejextrémnější a nejdražší supersportovní vozy na světě

Svět rychlosti a luxusu

V automobilovém světě existuje několik fenoménů, které každého nadchnou a zároveň přimějí se zamyslet nad hodnotou peněz. Jsou to supersportovní vozy, které kombinují extrémní výkon, exkluzivitu a nekompromisní design. Není divu, že jejich ceny dosahují astronomických částek. V tomto článku vám představíme nejextrémnější a nejdražší supersportovní vozy vůbec.

Bugatti Veyron Super Sport

Na prvním místě seznamu se nachází Bugatti Veyron Super Sport, který je považován za jednoho z nejrychlejších sériových automobilů všech dob. S cenou přesahující neuvěřitelných deset milionů dolarů se tento vůz pyšní výkonem 1 200 koní a dosahuje maximální rychlosti přes 430 km/h. Během pouhých 2,5 sekundy zrychlí z nuly na stovku. Pro ty nejexkluzivnější zákazníky je k dispozici i limitovaná edice Veyron Grand Sport Vitesse “La Finale”.

Porsche 918 Spyder

Na druhém místě nesmíme opomenout Porsche 918 Spyder, který je výsledkem spojení luxusu, výkonu a moderní technologie. Jeho hybridní pohonný systém poskytuje kombinovaný výkon 887 koní a umožňuje akceleraci z nuly na stovku za pouhých 2,5 sekundy. Cena tohoto vozu se pohybuje kolem čtyř milionů dolarů. V roce 2013 si tento exkluzivní automobil odvezla i redakce britského Top Gearu, která je známá svými náročnými a zábavnými testy.

Ferrari LaFerrari

Dalším vyvrcholením luxusu a rychlosti je Ferrari LaFerrari, které si vysloužilo status legendy mezi sportovními auty. Jeho hybridní systém kombinuje benzínový motor V12 s elektromotorem, čímž poskytuje výkon až 950 koní. S cenou okolo tří milionů dolarů si toto auto může dovolit jen omezený počet nadšených zákazníků. V žebříčku rychlosti má Ferrari LaFerrari pevné místo mezi špičkou.

Pagani Huayra BC

Jeden z nejexkluzivnějších a nejdražších automobilů na světě je také Pagani Huayra BC. Tento italský supersport je vyroben z uhlíkových vláken, což mu zajišťuje extrémně lehkou konstrukci a vynikající jízdní vlastnosti. S výkonem 789 koní a cenou přes dvě a půl milionu dolarů se tento automobil řadí mezi nejvzácnější kousky, které si můžete pořídit.

Koenigsegg Jesko

Pokud hledáte něco ještě výjimečnějšího, představujeme vám Koenigsegg Jesko. S cenou přibližně tři miliony dolarů je tím nejdražším sportovním vozem švédské značky. S výkonem až 1 600 koní a aerodynamickým designem je Jesko určen pro ty, kteří neznají kompromisy a chtějí mít vůz, který je schopen dosáhnout neuvěřitelných rychlostí.

Závěrem nečekaný twist

Ačkoliv si většina z nás tyto vozy nemůže dovolit ani snít, je příjemné se občas zatoulat do světa nekonečných možností. Zavřeme oči a představíme si, že jsme na okruhu, ovládáme volant a stiskem pedálu plynu rozproudíme ohromný výkon pod kapotou. A přesně to je krása automobilového světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient