18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 Extrémně nebezpečných cest, které byste měli vyhnout svým automobilům

1. Maldonado International Speedway, Venezuela

Pokud si myslíte, že Maldonado je jen běžný závodní okruh, pak se mýlíte. Tento venezuelský okruh je známý svou neskutečně nebezpečnou povrchovou tratí, která bez problémů katapultuje auta špinavým vzduchem. Je třeba obrovského umění a odhodlání, aby se řidiči dokázali na této trati udržet na nohách.

2. Trollstigen, Norsko

Přes to, že je Trollstigen jednou z nejkrásnějších silnic na světě, je zároveň jednou z nejtěžších, se kterými se můžete setkat. Extrémní zatáčky, prudké stoupání a nebezpečné srázy udělají z tohoto putování skutečnou výzvu, kterou si však užije jen opravdový adrenalinový maniak.

3. Guoliang Tunnel Road, Čína

Je to cesta, která se skrývá uvnitř skály. Tato jedinečná silnice, vytesaná do skalního pohoří, je úzká, tmavá a plná zdí. Guoliang Tunnel Road je opravdu exkluzivní výlet, který je vhodný pouze pro ty nejstatečnější řidiče.

4. Dalton Highway, Aljaška

S klidem se zde pohybují jen ti nejstatečnější z statečných. Dalton Highway je 666 kilometrů dlouhá cesta, která vede přes nehostinné aljašské tundry. Extrémní počasí, nedostatek služeb a nebezpečné kamiony tvoří tuhý oříšek pro toho, kdo se na tuto cestu odváží.

5. North Yungas Road, Bolívie

Osm set metrů na výšku, úzká jednosměrná silnice bez zábradlí a útesy, které mohou cestu řidičům lehce ukončit. North Yungas Road, známá také jako “Cesta smrti”, je jednou z nejnebezpečnějších a nejstrmějších cest na světě. Venkovní duše místo se dokonce staví na okraj silnice, aby varovaly před nebezpečím.

6. Kolima Highway, Rusko

Požární situace, mrazy a obrovské výmoly, to je Kolima Highway. Tato sibiřská silnice je považována za jednu z nejhorších silnic na světě. Mnoho raněných a mrtvých na této cestě připomíná, že řízení na Kolima Highway je opravdu životu ohrožující.

7. Guatemalská dálnice Interamericana

Vítejte na dálnici plné havárií, přepravených nákladních vozidel a špatných povrchů. Guatemalská dálnice Interamericana je snem pro milovníky adrenalinu. Žádné jiné místo nenabídne tolik překážek a vzrušení při řízení. Trpělivost, síla vůle a dobré pojištění jsou tu opravdu nezbytné.

8. Stelvio Pass, Itálie

S překrásným panoramatem italských Alp se pojí i neuvěřitelnými zatáčkami. Stelvio Pass je oblíbeným místem pro motocyklisty a automobilové nadšence, kteří se chtějí vydat na srdceryvnou jízdu. Je však třeba mít na paměti, že tato silnice je náročná i na řidiče.

9. Paso de los Caracoles, Argentina

Pořádné překážky, strmé srázy a nejisté povětrnostní podmínky. To je Paso de los Caracoles, jedna z nejtěžších silnic na světě. Tato horská silnice v Argentině si řidiče neustále vyloženě vyžaduje. Pouze ti s dobrodružnou duší a pevnými nervy jsou schopni si tento adrenalínový zážitek opravdu naplno užít.

10. James Dalton Highway – Aljaška

Tato extrémní cesta je známá svými nekonečnými výčnělky. James Dalton Highway v Aljašce je 667 kilometrů dlouhým příběhem o nebezpečí a vzrušení. Extrémní povětrnostní podmínky a nebezpečná fauna dělají z této cesty absolutní výzvu pro odvážné řidiče.

extrémní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient