25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOPGEAR zákulisí: Neuvěřitelné příhody automobilových magazínů

::

::

Nejvíce bláznivá auta 21. století: Od extrémní rychlosti po prakticky nemožné tvary

::

::

Kategorie “Tohle nemůže být skutečné!”

::

::

1. Bugatti Veyron – Král rychlosti

::
Svět automobilů má mnoho zázračných strojů, které vás ohromí svou rychlostí. Ale není žádný jiný, který by byl tak bláznivý jako Bugatti Veyron. Jeho maximální rychlost je úctyhodných 431 km/h. To je více než rychlost některých letadel. Ať už se jedná o jeho tvary, výkon nebo jedinečný zvuk motoru, jedno je jisté – tento automobil přináší do světa něco opravdu neuvěřitelného.

::

::

2. Lamborghini Veneno – Extraterestriální design

::
Jestli hledáte něco, kvůli čemu všichni ostatní bezradně zírají, tak je to Lamborghini Veneno. Jeho futuristický design vám připadá, jako by vyskočil přímo ze sci-fi filmu. Tenhle odvážný superautomobil by mohl zapadnout do jakéhokoliv filmového záporáka. Veneno je skutečnou poctou pro oko a váš vkus zajistí, že se budete cítit jako hrdina i bez motýlích dveří.

::

::

Kategorie “Přehlídka nemožných tvarů”

::

::

1. Nissan Juke – Láska či nenávist?

::
Ať už se vám Nissan Juke líbí nebo ne, jedno musíte uznat – je to jedinečný vůz. Svébytný design a odvážný vzhled vzbuzují silné emoce. Máte dva tábory: ti, kteří ho milují, a ti, kteří ho nesnáší. Juke nenechá nikoho chladným. Ať už je to vzhledem k jeho rozměrům, kontrastním barvám nebo neobvyklým tvarem, Nissan Juke prostě vybočuje ze standardu.

::

::

2. BMW i3 – Progresivní evoluce

::
BMW i3 je automobil stoprocentně elektrický, ale jeho design je stejně zvláštní jako jeho pohon. Pro někoho může vypadat jako vozidlo z budoucnosti, zatímco jiní tvrdí, že vypadá jako velká žehlička. BMW se tímto modelem vydalo na neznámou cestu a i když se design ne každému zalíbil, i3 se stalo symbolem inovace a ekologického směru značky.

::

::

Kategorie “Auta, která patří na filmové plátno”

::

::

1. DeLorean DMC-12 – Cesta časem

::
Zachráňte DeLoreana! Tento kultovní vůz z filmu “Návrat do budoucnosti” se stal senzací a dodnes si drží neuvěřitelnou popularitu. Jeho unikátní design s křídlovými dveřmi a pověstný časový stroj z něj udělaly legendu. I když nebylo vyrobeno mnoho kusů, DeLorean DMC-12 zanechal nezapomenutelnou stopu v historii automobilismu a filmového průmyslu.

::

::

2. Batmobile – Temný rytíř na kolech

::
Batmobile – ikonický symbol Batmana. Je to jedno z nejčastěji přepracovaných vozidel ve filmové historii. Od komiksových knih, přes televizní seriály až po velká plátna – Batmobile je vždy v popředí. Jeho bezkonkurenční design, schopnost ohromit a jeho zbraně ho řadí mezi jedny z nejlepších filmových automobilů všech dob.

::

::

Fotografie: Šílený svět vozů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient