19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Král silnic: Největší a nejtěžší automobily na světě

Ahoj, automobiloví nadšenci! Dnes si připijeme na rozmary technického pokroku a podíváme se na největší a nejtěžší automobily, které kdy spatřily světlo světa. Toto je exkluzivní pohled na tyto technické obry ve stylu TOPGEAR!

Oceloví titáni

Začněme naši šňůrou divů s představením pravého ocelového titána – BelAZ 75710, největšího nákladního automobilu na světě. Váží neuvěřitelných 360 tun a je schopen převážet zhruba dva vysoce vzdělané slony! Dotvářají jej pneumatiky vysoké 4 metry a dvacet čtyři koleček, které mu umožňují nemilosrdně vyjet na všechny terény.

Pasáčkové dálnic

Všichni víme, že Volvo je známé svou výrobou bezpečných automobilů, ale co o kolosu jménem Volvo FH16? Toto monstrum přichází s motorem V8, který poskytuje necelé tisícovce koní! Je to také první kamion na světě, který dosahuje rychlosti 100 km/h. Jestliže potřebujete převézt celé městečko, je Volvo FH16 pro vás.

Nedočkavý jelínek

Nenechte se zmást jejich čtverečními tvary – budoucí generace vozů mohou být menší, ale to neznamená, že se nedokážou postavit na všechny čtyři kola. Smart Forrail je naprosto jedinečným vozidlem, které by vás nemělo překvapit na kolejích, které zabírají topení v ulicích. Tento malý rebel se těší na svou příležitost v revolučním světě dopravy.

Závěr

Ano, svět automobilů je plný těch největších a nejtěžších strojů, které si člověk může představit. Od obrovských nákladních automobilů po zázraky moderního inženýrství na kolejích, tito giganti mají jedno společné: jejich ohromné impozantní rozměry. Takže si vemte své spacáky, protože tihle velikáni vás vezmou na jízdu, kterou nikdy nezapomenete!

Automobily

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient