25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejextravagantnějších aut, která byste si přáli vlastnit

Sekce 1: Autonomní auta – námět pro hororový film?

Víte, jak se říká, ať jde všechno dopředu, jak jen chce, ale ať žádný mozek drví se. A to je přesně ten okamžik, kdy na scénu vstupují autonomní auta. Spousta řidičů s nimi má své obavy a já bych moc rád pochopil proč. Vždyť jsou toho schopná auta, která mají potenciál zlepšit naši dopravu a zamezit nehodám. Ale už jsou i případy, kdy se autonomous výtvory staly doslova smrtonosnými stroji.

Sekce 2: Dobré auta v rukou šílenců

Vzpomínáte si na slavné filmové scény, kdy šílení řidiči dostali do svých rukou neskutečně výkonná auta? Bohužel, to není jen fikce. Skutečností je, že doslova každý může koupit si vůz schopný pokořit rychlost zvuku. A ne vždy je tato nadlidská možnost dobrá v rukách šílenců na silnicích. Proto je důležité, aby se takto výkonná auta dostala pouze do rukou skutečných znalců, nikoliv pouze všem nabytým bohatstvím.

Sekce 3: Auta spojená s terorismem?

Nedávno bylo odhaleno, že někteří teroristé se nebojí použít automobily jako zbraně. Pouťový autobus, nevinný vzhled kombíku, nebo dokonce nůžky, které mohou vypadat jako klíčový výbavový prvek ve vašem autě. Je to zastrašující a opravdu nám to ukazuje, že naše automobilová láska se stala zdrojem hrozby pro lidskou inteligenci, když se dostane do nesprávných rukou.

Sekce 4: Elektrická auta – zapomenutá senzace?

Elektrická auta byla slibnou technologickou inovací, která měla omezit znečištění a přinést úsporu energie. Avšak, zdá se, že se zapomíná, že Lithium-iontové akumulátory, kterými jsou elektrická auta vybavena, mohou být příčinou těžkých požárů. A když auto drtíte na kšandy a je na ně fire the CFD modeling, není to příliš příjemný zážitek. Jedině za předpokladu, že se z něj živíte jako pyroman.

Sekce 5: Oslepující LED světla – daň za vývoj?

Těžko byste někdy pohodlně cestovali v temném tunelu, kdyby za vámi začal jezdit někdo s ostře svítícími LED světly. U klasických xenonových světel se ještě dalo předpokládat, že by šlo o chybu ve světelném nastavení, ale u LEDek je to na vás. Ano, osvětlení takovými moderními technologiemi je elegantní a brillantní, ale někdy to může být příliš pro oči, alespoň podle mého názoru.

Sekce 6: Spojení aut a špionáže: Jak Big Brother sleduje naše kroky

V záplavě moderních technologických vymožeností, které dnes najdeme ve vozech, se mohou výrobci snadno zaměřit na to monitorovat naše pohyby a sbírat naše osobní údaje. Spojení aut a špionáže je ideální sen spousty zákeřných jedinců. To, co byste ve voze přece chtěli mít, aby byla vaše robotická žena nebo třeba sekretářka a navíc ještě pokud mají informace o každém vašem soukromí…Jenže si vzpomeňte na minulost, když někdo sleduje vaše pohyby, ztrácíte svobodu.

Sekce 7: Cesta zase nebude kopcovitá

Jsou to pravděpodobně nejlepší technologická ustrojenství na cestách, která zlepší naše životy. Ale jak už to tak bývá, technologie vám dává a bere. Pokud nevíte jak balancovat, ztratíte něco jiného. A když toto “něco” ztratíte, tak se ho už nezbavíte. Takový byl i osud automobilového průmyslu, kde se bezmezně začalo plodit miliardu vozidel ročně. Kam se poděla ruka Stirnerova? Dnes vám auto slouží na cestování, dříve bylo naopak. Tohle jsou důvody se nad tím zamyslet.

Inteligence

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient