18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Najrychlejší auta 21. století: Kdo je vládcem silnic?

Králové rychlosti

Když si řeknete o silnici, která je jen pro vyvolené, o rychlosti, která zívá nebezpečím a o autech, která nás přibližují ke hranici lidských možností, tak vyvstane jedno jméno: TOPGEAR. Podívejme se, která auta v posledních dvou desetiletích pokořila nejvyšší rychlosti a získala si právoplatné místo mezi automobilovou elitou. Sjeďme však nebezpečnou rampou kombinovanou s dávkou adrenalinu a vstupte do světa rychlosti.

1. Bugatti Veyron Super Sport

Náš výlet začíná u fenomenálního Bugatti Veyron Super Sport. Toto šílenství na kolech vás dostane do varu svým osmnáctiválcovým motorem s výkonem 1,200 koní. S maximální rychlostí 267.857 mph (431.072 km/h) jste blízko dosažení rychlostního rekordu.

2. Hennessey Venom GT

Na druhém místě najdete Hennessey Venom GT, který si zaslouží být uznán jako skutečný závodní šampion. S vyvrcholením rychlosti 270.49 mph (435.31 km/h) toto opeřené monstrum rozhodně nezná slitování.

3. Koenigsegg Jesko Absolut

Jistě už patříte mezi zatvrzelé rychlomily a zrovna toto auto, které získalo třetí místo, by vám nemělo uniknout. Koenigsegg Jesko Absolut dosahuje maximální rychlosti 330 mph (531 km/h) a stává se vážným konkurentem legendárního Bugatti Veyron.

Válka rychlosti pokračuje

Tyto tři vozy nejsou samozřejmě jedinými, které rozpoutaly válku o prvenství v rychlosti. Stále se objevují nová auta, která touží dosáhnout neuvěřitelných rychlostních rekordů a posunout hranice lidského talentu v řízení auta.

4. Rimac C_Two

Rimac C_Two, elektromobil, který se blíží magické hranici 300 mph (483 km/h), je jasným ukazatelem, že budoucnost rychlosti je úzce spjata s elektromobily. Jeho výkon 1,888 koní dokáže potěšit i toho nejnáročnějšího rychlomila.

5. SSC Tuatara

Americký závodník SSC Tuatara hladově vyhlíží svou příležitost si získat dav rychlomilů na svou stranu. S maximální rychlostí potenciálně přes 300 mph (483 km/h) si s novinkou tohoto roku určitě zaslouží své místo ve výkladní skříni nejrychlejších aut současnosti.

Epilog

Automobilový svět se nám naklonil, když se začal zaměřovat na neuvěřitelnou rychlost. Ať už preferujete Bugatti, Hennessey nebo Koenigsegg, jedno je jisté – váš adrenalinový zážitek na silnici bude nezapomenutelný.

bugatti-veyron-super-sport.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient