18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejextrémnějších a nejdražších supersportů na světě!

Tak, kamarádi, dostal jsem za úkol sepsat vám seznam nejextrémnějších a nejdražších supersportů přítomných na trhu. A boy, tohle bude jízda! Zcela upřímně, jsem nadšený, že mohu těmto ohromným a brutálně rychlým strojům věnovat trochu svého času. Takže zapněte svá bezpečnostní pásy a připravte se na vzrušující okamžiky.

Hennessey Venom F5 – Supersport na špinavém steroidu

Pojďme začít naší divokou jízdu s příšerou jménem Hennessey Venom F5. Tento netvor dosahuje rychlosti až 484 km/h a pravděpodobně jen málokdo na ulicích dokáže uhájit jeho kouřový ocas! S výkonem přesahujícím 1 800 koní tohle monstrum přetěžuje většinu svého soupeření bez ohledu na cenu.

Koenigsegg Jesko – Vítěz nereálných rychlostních rekordů

Pokračujeme s Koenigsegg Jesko, který zůstává ve stínu Hennesseyho Venom F5, ale to neznamená, že je na tom špatně. S neuvěřitelným převodovým poměrem (9 stupňů), převodovkou s dvěma spojkami a přehnaně výkonným motorem dosahuje Jesko rychlosti kolem 480 km/h. Ať žije švédská síla!

Porsche 918 Spyder – Tradiční kráska s hybridním srdcem

Přesunme se k ikoně mezi supersporty – Porsche 918 Spyder. Tento nádherně navržený stroj je vybaven 4,6-litrovým V8 motor a dvěma elektromotory, které mu poskytují celkový výkon 887 koní. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za pouhých 2,5 sekundy. To opravdu miluješ ty efektivní Němce!

Ferrari LaFerrari – Italové vytvořili bestii

Ach, Ferrari! Bez naší italské značky by byl tento seznam neúplný. LaFerrari je klasickým příkladem toho, co dokáže italská výroba automobilů. S hybridním systémem, který poskytuje výkon 950 koní, a aerodynamickým designem, který vypadá jako ze sci-fi filmu, je to opravdu pekelný kousek. A dejme tomu, ještě k tomu červené barvy!

McLaren P1 – Závodní technologie pro silnici

Chystáte se na okruh? Nebo možná ne, ale McLaren P1 je i tak uspokojením pro oko i pro vaše vnitřnosti, pokud jde o výkon. S kombinací 3,8-litrového V8 motoru a elektromotoru dosahuje P1 úctyhodných 903 koní. A pochopitelně je oslavou aerodynamiky. Aspoň tak dlouho, dokud se Váš zadek nezalepí na sedačku.

Lamborghini Aventador SVJ – Býk se stává superrychlíkem

Představte si, že jste uprostřed velkého arény. Slyšíte davy ztělesňujících zuřící adrenalinoví nadšence. A teď, zpoza opony, vybíhá býk. Tento býk je Lamborghini Aventador SVJ, a s rychlostí 354 km/h a výkonem přes 770 koní, je to nejrychlejší Lamborghini na světě. Nechte se vyvést na průzkumnou jízdu nahoru!

Bugatti Chiron – Vládce všech supersportů

Třesk na konci udělám s králem tohoto žánru – Bugatti Chironem. Když slyším jméno Bugatti, srdce mi buší, a když vidím Chirona, moje srdce se zastavuje. S jeho 16válcovým motorem s čtveřicí turba a brutálními 1500 koni je to nejvýkonnější supersport, který měl kdy to štěstí, že existoval. Víte co? Je to vážně oheň!

Závěrečné myšlenky

A tak kamarádi, představil jsem vám krém krému mezi supersporty. Jsou to nejen krásné kusy inženýrského umu, ale také absolutní ničitelé cest. Ale nezapomeňte, radost a vzrušení nejsou na prodej. Takže i když se možná nemůžeme všichni vydat na cestu se snadné k výhledu na návrh Hennesseyho Venom F5, můžeme alespoň snít a obdivovat tyto úchvatné stroje.

Zářivě červený kus umění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient