22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejhorších automobilů všech dob, které vám rozhodně nepřinášejí radost

Představení

V automobilovém průmyslu existuje celá řada vozidel, na která byste raději nechtěli narazit na silnici. Od neohrabaných designů po špatné výkony a problémy s kvalitou, tyto auta rozhodně nepatří mezi světlejší hvězdy na obloze automobilů.

Yugo GV

Jedním z nejznámějších propadáků je bezesporu Yugo GV, který se po svém příchodu na trh stal symbolem nekvality a nedbalosti. Od plastových dílů, které se hrnuly, až po motory, které se často zasekávaly, Yugo GV není autem, které by vám přinášelo radost.

Chevrolet Aveo

Dalším vozidlem, které nezanechalo žádný pozitivní dojem, je Chevrolet Aveo. Od svého laciného vzhledu po problematické řízení a nekomfortní interiér, Aveo se rychle zařadilo mezi nejhorší auta v historii.

Ford Pinto

Ford Pinto si vydobil pověst nejen díky svému trapnému designu, ale také kvůli problematickému palivovému systému, který mohl způsobit výbuch vozu při i lehké kolizi. Bezpečnostní normy byly v případě Fordu Pinto něco, na co se výrobce evidentně vykašlal.

Lada Riva

Lada Riva, známá také jako VAZ 2105, je vozidlo, které neuspokojilo vůbec žádného zákazníka. Od svého archaického designu až po neustále se porouchávající motory, Lada Riva se stala noční můrou pro všechny majitele.

Smart ForTwo

I přesto, že Smart ForTwo se prezentuje jako ideální městské auto, skutečnost je bohužel jiná. Malý prostor, slabý výkon a neustálé problémy s převodovkou dělají z tohoto auta spíše noční můru než spolehlivého společníka.

VW Beetle (1998)

Přestože originální VW Beetle byl populární ikonou, modernizovaná verze z roku 1998 zklamala mnoho fanoušků. Nejenže ztratila svůj kultovní status, ale také trpěla mnoha technickými problémy, které z ní udělaly jedno z nejdéle se vznášejících aut na trhu.

Hummer H2

Hummer H2 může vypadat jako obr, ale jeho neefektivní spotřeba paliva a nemožnost se vkusně vměstnat do městského provozu z něj dělají spíše trapnou exotiku než luxusní terénní vozidlo.

Pontiac Aztek

Pontiac Aztek se může pyšnit titulem jednoho z nejodpornějších automobilů všech dob. S divokým designem, který se snažil spojit SUV s mini-vanem, se Aztek stal spíše terčem posměchu než obdivu.

Závěr

Tyto automobily jsou jen malým výběrem ze široké škály aut, která se do dějin zapsala jako totální propadáky. Pokud se chystáte na nákup nového vozu, doporučujeme se vyhnout těmto špatným volbám za každou cenu.

Nekvalitní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient