26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Jakou Škodu Octavii II koupit?

Máte rádi značku Škoda? A rozhodli jste se, že si koupíte Octavii druhé generace a nevíte, jakou si vybrat? V tomto článku Vám ukážeme, jaký motor Vám bude nejlépe vyhovovat.

Pokud jste tedy pevně rozhodnuti pořídit si Škoda Octavia II a své staré auto dát na výkup vozidel, pak Vás tento článek může zaujmout.

Škoda vyráběla Octavii ve druhé generaci od roku 2004 do roku 2013. A vyrobila také velmi kvalitní zážehové i vznětové motory. Nejprve se vrhneme na zážehové. Jak už bylo u první generace, tak i Škoda Octavia druhé generace má turbodmychadlo u benzínových motorů počínaje 1.2 TSI, 1.4 MPI i TSI, 1.6 MPI i FSI (F jako přímé vstřikování), 1.8 TFSI a 2.0 FSI a TFSI, kde TFSI je pro model RS. Výkon se pohybuje od 55kw do 118kw. Model RS s velkými 18″ koly má výkon 147kw.

A nyní vznětové motory. Z první generace se zachovala akorát 1.9 TDI s 81kw výkonem. Nové jsou verze 1.6 TDI a 2.0 TDI (se vstřikováním common rail – CR nebo PD). I RS model se konečně dočkal dieselu. Obsah 2.0 litr s výkonem 125kw je na diesel velice slušný a spotřeba není příliš veliká.

Na závěr bychom chtěli dodat, že pokud chcete jezdit na spotřebu a nechcete být často na benzínce, zvolte si jednoznačně vznětové motory. Pro ty, kteří milují hluboký zvuk výfuku a motoru a chtějí tomu šlápnout, je volbou zážehový motor. Sice si připlatíte za častější tankování, ale to už záleží jen na Vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient