Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Jakou Škodu Octavii II koupit?

Máte rádi značku Škoda? A rozhodli jste se, že si koupíte Octavii druhé generace a nevíte, jakou si vybrat? V tomto článku Vám ukážeme, jaký motor Vám bude nejlépe vyhovovat.

Pokud jste tedy pevně rozhodnuti pořídit si Škoda Octavia II a své staré auto dát na výkup vozidel, pak Vás tento článek může zaujmout.

Škoda vyráběla Octavii ve druhé generaci od roku 2004 do roku 2013. A vyrobila také velmi kvalitní zážehové i vznětové motory. Nejprve se vrhneme na zážehové. Jak už bylo u první generace, tak i Škoda Octavia druhé generace má turbodmychadlo u benzínových motorů počínaje 1.2 TSI, 1.4 MPI i TSI, 1.6 MPI i FSI (F jako přímé vstřikování), 1.8 TFSI a 2.0 FSI a TFSI, kde TFSI je pro model RS. Výkon se pohybuje od 55kw do 118kw. Model RS s velkými 18″ koly má výkon 147kw.

A nyní vznětové motory. Z první generace se zachovala akorát 1.9 TDI s 81kw výkonem. Nové jsou verze 1.6 TDI a 2.0 TDI (se vstřikováním common rail – CR nebo PD). I RS model se konečně dočkal dieselu. Obsah 2.0 litr s výkonem 125kw je na diesel velice slušný a spotřeba není příliš veliká.

Na závěr bychom chtěli dodat, že pokud chcete jezdit na spotřebu a nechcete být často na benzínce, zvolte si jednoznačně vznětové motory. Pro ty, kteří milují hluboký zvuk výfuku a motoru a chtějí tomu šlápnout, je volbou zážehový motor. Sice si připlatíte za častější tankování, ale to už záleží jen na Vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.