22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

AAA Auto a podvody s polopřevody aut

30. června 2015, uplynula lhůta, dokdy mohli majitelé vozů v tzv. polopřevodu dokončit proces jejich registrace. Auta v polopřevodu jsou vozy, které jejich původní majitelé odhlásili, ale nejsou dohlášené na majitele nové. Podle Ministerstva dopravy, které spustilo popularizační aplikaci www.dokonceteregistraci.cz, takových aut s nejasnostmi kolem vlastníka zůstává v oběhu až 681 tisíc.

AAA AUTO oznámilo, že rozšiřuje garance, které zákazníkům poskytlo již během května: “Dnem 1. 7. 2015 začíná období, kdy vozy v polopřevodu de facto nelze legálně v registru dořešit. Chceme proto zopakovat naši dřívější garanci, že takové vozy se v nabídce AAA AUTO nenacházejí. Majitelé takto nedořešených vozů budou mít od dnešního dne jedinou šanci, a to pokusit se vozy nekale udat prostřednictvím přímého prodeje, nebo zejména malých bazarů a vrakovišť. Ty totiž auta nevykupují, ale pouze zprostředkovávají prodej. V případě jakýchkoliv sporů jsou tedy z obliga a odkazují své zákazníky na původní majitele,” říká generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Kolem 100 000 vozů v polopřevodu mělo ještě v dubnu 2015 technickou kontrolu (STK), a byly tak pravděpodobně v provozu. Existuje vysoká pravděpodobnost, že se tyto provozuschopné vozy nyní začnou objevovat na trhu. Na seznam běžných nekalých praktik nepoctivých prodejců, jako je omlazování ojetin, stáčení kilometrů nebo zatajování těžkých havárií, tedy dneškem přibývá další přečin: prodej vozu v polopřevodu.

“Máme signály, že vozy v polopřevodu se kromě komisního prodeje mohou začít objevovat jako fingovaná auta z dovozu, což může běžného zájemce o koupi ojetiny snadno zmást,” upozornila Topolová. Vozidlo v polopřevodu dneškem plně ztratilo technickou způsobilost k provozu na komunikacích. Zákon ani vyhlášky s žádnými opravnými prostředky po včerejším dni už nepočítají. Majitelé takto vyřazených, ale přitom provozuschopných vozů tedy logicky nemají jinou možnost, než je se ztrátou zlikvidovat nebo se je pokusit udat na trhu, a problém tak přesunout na kupujícího. “V AAA AUTO všechny vozy přímo vlastníme. Navíc na ně dáváme doživotní garanci čistoty právního původu. Zákazníci si takovou mírou garancí na trhu s ojetinami mohou být jisti pouze u nás,” dodala Topolová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient