25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Absurdní automobily: 10 nejbláznivějších vozů všech dob

Sekce 1: Viziér

Zdá se, že někteří automobiloví konstruktéři se rozhodli vymezit proti nudným a předvídatelným designům a vytvořit něco opravdu odvážného. Tento článek vám přináší přehled 10 nejbláznivějších automobilových výtvorů, které kdy spatřily světlo světa. Pokud máte rádi bizarní design a nevídané technické výkony, jistě zde najdete inspiraci.

Sekce 2: Kráva na kolech

Máme tu první kandidátku na našem seznamu. Automobilový výrobce Lamborghini se rozhodl spojit se švýcarským výrobcem cyklistických potřeb a vytvořit závodní auto, které vypadá jako živá kráva. Doslova. Model Lamborghini Egoista, který byl představen v roce 2013, připomíná spíše šílenou bestii než elegantní supersport. Pokud byste se chtěli skvěle bavit na silnici a zároveň vzbuzovat závist všech kolemjdoucích, Egoista je to pravé auto pro vás.

Sekce 3: Létající přibližovač

Zažili jste to? Sedíte v koloně a zoufale hledáte vzdálenou cestu k úspěchu? S aerodynamickým vozidlem s názvem AeroMobil si budete moci užívat výhodu mezipřistání na frekventovaných silnicích a následný odlet nad všemi ostatními. Zatímco toto vozidlo možná nepotěší vaši peněženku, určitě vám tenhle luxus poskytne náskok před ostatními.

Sekce 4: Do auta jako do spa

Někdo bytvrdil, že automobilová sedačka má poskytovat pohodlí při řízení. Ale proč se spokojit s takovou banalitou? Někteří výrobci nabízejí možnost mít luxusní wellness procedury přímo ve svém autě. Model Rolls-Royce Phantom Extended má vestavěnou menzuru, do které si můžete napustit horkou vodu a užívat si relaxaci při řízení, zatímco vás nádherný motor táhne vpřed. Toť skutečný způsob, jak se dostat do cíle odpočatý a relaxovaný.

Sekce 5: Extrémně opačné

Dejte si pozor na toho, kdo říká, že sedan nemůže být také terénním vozem! Jeden automobilový výrobce našel způsob, jak jít proti proudu za pomoci vozidla, které vypadá jako sedan, ale zároveň je schopné zdolat náročné terény. Pokud hledáte kombinaci luxusu a dobrodružství, pak je toto vozidlo pro vás. S tímto autem opravdu vyrazíte z civilizace a objevíte svět jinak.

Sekce 6: Jízda na oblaku

Představte si dokonalou jízdu po silnici, když se zdvihnete nad povrch a plujete jako oblak. Díky nové technologii magnetického odporu může být snadno dosažitelná. Vozidlo schopné hoveringu není jen věcí science fiction, ale realitou. V budoucnosti bychom se tak mohli cítit jako hrdinové z filmu, jak prolétáme nad zemí s ledovým větrem ve tváři.

Sekce 7: Univerzální James Bond

Posledním vozem na našem seznamu je patřičně zařazen univerzální vůz pro pána z Her Majesty’s Secret Service. Aston Martin DB5, který dostal celosvětový rozruch díky filmovému agentovi 007, je stále autem snů, které způsobuje srdcové tepy snad všem. Kdybyste ho měli možnost řídit, mohli byste se cítit jako majestátní špion, který se vřítí do akce s neohrožeností.

Jízda mezi hvězdami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient