26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

AUTOMOBILY, KTERÉ ZANECHALY HLUBOKOU JIZVU V DUELECH NA OKRUZÍCH

Každý motorsportový fanoušek ví, že závody na okruzích jsou plné emocí, adrenalinu a tvrdého souboje. Od více než století soutěží inženýři, designéři a jezdci o vítězství a slávu. Nicméně, existují vozy, které se nezapomenutelně zapsaly do historie duelem na okruzích. Představujeme vám legendární auta, která zanechala hlubokou jizvu v srdcích fanoušků.

Bugatti Type 35 vs. Alfa Romeo P3

V roce 1925 vstoupila legenda do světa rychlosti. Bugatti Type 35 se stala synonymem pro rychlost a eleganci. Souboj s italskou Alfa Romeo P3 byl jako duel mezi dvěma šavlemi. Tyto vozy se staly ikonami mezi velkými rivaly a přinesly okruzím neuvěřitelnou atmosféru.

Ferrari 250 GTO vs. Shelby Cobra Daytona

Ve 60. letech se střetly dvě velké automobilky. Ferrari 250 GTO a Shelby Cobra Daytona jsou symbolem vzájemní rivalitu a svalový souboj. Tyto vozy zanechaly nezapomenutelný dojem díky svému zvuku a precizním výkonům.

Audi Quattro vs. Lancia 037

Osmicetoví monstrum s pohonem všech kol versus kompaktní supersport se zadním náhonem. Audi Quattro a Lancia 037 zápolily v éře World Rally Championship ve 80. letech. Toto duo splnilo sny motoristů, protože nabízely adrenalín a zábavu, která měla smysl.

McLaren F1 vs. Ferrari F40

Na konci 80. a začátku 90. let se zrodila dvě ikony, které zůstávají ikonami dodnes. McLaren F1 a Ferrari F40 jsou mezi autaři stále oblíbené díky jejich extrémně vysokým výkonům a neuvěřitelnému designu. Jejich souboj byl sledován po celém světě a rozhodně se nezapomíná.

Porsche 911 GT1 vs. Mercedes-Benz CLK-GTR

V 90. letech se odehrálo opět jedno z nejvíce napínavých duelečků na okruzích. Porsche 911 GT1 a Mercedes-Benz CLK-GTR byly v opačných táborech, ale svými výkony dokázaly nadchnout diváky. Tyto vozy se staly synonymem pro vzájemnou rivalitu mezi dvěma velkými německými výrobci.

BMW M3 GTR vs. Mercedes-Benz C-Class DTM

Na začátku nového milénia se objevila další dvojice, která zapůsobila na srdce milovníků motosportu. BMW M3 GTR a Mercedes-Benz C-Class DTM se staly symbolem souboje mezi dvěma velkými německými automobilkami. Tyto vozy vyznačovala technika posledního detailu a hravý charakter na trati.

Subaru Impreza WRC vs. Mitsubishi Lancer Evo

Nesmíme opomenout ani bitvu, která se odehrála na rallyových tratích. Subaru Impreza WRC a Mitsubishi Lancer Evo bojovaly o prvenství v rallyovém světě a jejich souboje jsou vryté do paměti fanoušků po celém světě. Tyto vozy nabídly nejen rychlost, ale také neuvěřitelnou jízdní dynamiku.

Legendy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient