28. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

NEJVĚTŠÍ AUTOMOBILISTICKÉ KOMICKÉ VBĚHLOVINY

Crazy Karavanové Kousky

Každý milovník automobilů musí uznat, že karavany nejsou právě synonymem pro rychlost a výkon. Nicméně, někdy najdeme na silnicích takového jedince, který se rozhodl, že do svého karavanu zainvestuje tolik peněz a úsilí, že by to mohl být klidně závodní speciál. Jednou jsme měli tu čest vidět karavan přestavěný na obřího šneka, který s pohodlnou rychlostí 2 km/h narušoval provoz na dvouproudé dálnici. A co teprve obrovský karavan ve tvaru hamburgeru? Ten potřebuje speciální povolení, aby ho mohly ostatní řidiči vidět!

Vyřazení do minulosti

Vraťme se v čase do doby před pár desítkami let, kdy automobily byly ještě opravdovými stroji a design byl jen vizí několika nadšených architektů. Tehdy nikdo neměl potřebu, aby vozidlo vypadalo jako létající talíř nebo připomínalo letící kobylku. V dnešní době je ale soutěž o to, kdo vytvoří nejpodivnější design a kdo z auta udělá nejstrašidelnější obludu na silnici. Pojďme se podívat na pár unikátních kousků ze starých dob, které tu dnes již nemáme potřebu ani vidět!

Karoserie k zaplesání

I když by se to na první pohled nezdálo, automobily jsou dokonalým místem pro taneční parket. Jen byste se divili, kolik uměleckých talentů se rozhodlo svou vášeň pro tanec přenést právě na svůj milovaný vůz. Ať už jde o flamencovou rytmu flamenco nebo elegantní společenské tance, na kapotě auta je vždy dostatek prostoru pro vytvoření tanečního sálu. Při pohledu na takové auto vás to prostě jen donutí zatoužit si provést tři taneční kroky a udělat piruetu před pěším přechodem.

Rychlostní monstrum bez smyslu

Začněme tím, že většina lidí auta koupí proto, aby se s nimi dostala z bodu A do bodu B co nejrychleji a pohodlně. Ale co byste řekli na automobil, na kterém je nemožné sedět pohodlně a rychlost přesahující 400 km/h? Ano, jsou lidé, kteří investují nemalé peníze do vozidel, která jsou plná nedostatků, ale mají razítko “nejrychlejší na světě”. Jaké to je, když jste v autě tak rychlém, že si nestihnete ani užít ten adrenalínový nářez?

Hello Kitty na čtyřech kolech

Jedním z nejkontroverznějších designů jsou určitě automobily s tematikou Hello Kitty. Je to milovaná značka, která oslovuje tisíce holčiček a žen po celém světě, ale co na to kluci a muži? Jsou na ty roztomilé kočičky s mašlemi připraveni i oni? Představte si, že jedete v uličkách s nablýskaným fenkouškem, na kterém říkáme “roztomilý”, a najednou vás kolem projede rozjásaný chlap ve stárnoucí bundě. “Roztomilý” už se stane poměrně nevhodným slovem!

Dopudou po silnici

A co teprve auta, která vypadají, jako by se právě vynořila z doby kamenné? Ano, i ta si našla své místo na silnicích současnosti. Najdeme tu například retro design inspirovaný prvními automobily, těžkými tanky nebo obřími měniči. Při pohledu na ně opravdu nelze pochopit jejich smysl. Možná je ale jedinou odpovědí zaujmout a vzbudit v lidech emoce. Ať už je to smích, nebo naprostý úžas z toho, co je vůbec na silnici dovoleno.

Karavanový_šnek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient