25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Recenze jedničkového BMW 120d

Špičkové BMW vstoupilo na trhu v roce 2004. Přitom když se na tento vůz podíváme zblízka dnes, zjistíme, že nijak znatelně nezestárl. Neboť vyniká nadčasovým designem a několika báječnými vlastnostmi, které se pomalu začali v dalších navržených modelech vytrácet.

Interiér automobilu BMW 120d se může pochlubit kvalitně vybaveným zařízením, na kterém se opravdu nešetřilo. Všude je zde k vidění elegantně působící měkčené plasty v kombinaci s hliníkovým obložením. Palubní deska má digitální ukazatel. Interiér je ozdoben originální emblémy na volantu a řídící páce. Výjimečně se jeví sportovně navržená sedadla, která se vyznačují výraznějším bočním vedením. Komfortně působí i praktická regulace délky sedáku a masivně potažený volant.

BMW 120d je vybaven dvoulitrovým turbodieselem s kultivovaným chodem, odstupňovanou převodovkou a snadným řízením. Samozřejmostí jsou i kola z lehké slitiny, vysokotlaké ostřikovače světlometů, výborný fungující podvozek, úžasné tlačítko Start/Stop pro automatické startování a vypínání motoru.

Spotřeba paliva je zde vskutku malá, pohybuje se něco málo pod čtyři litry na sto kilometrů. Ale jenom v tom případě kdy nepoužíváte točivého momentu dvou litrů. Na to nikdy nezapomeňte.

Jedničkový bavorák je prostě jedničkový bavorák. Co říci více? Mrkněte se na videotest redakce www.auto-mag.cz. BMW 120d přichází…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient