22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Cadillac SRX SUV

Výhody:
Nejlepší ve své třídě, pohodlná jízda, luxusní jízdní vlastnosti

Nevýhody:
Špatná viditelnost, omezený prostor na zadním sedadle.

V roce 2010 na nás Cadillac SRX udělal skvělý první dojem, ale v té době jsme cítili, že základní motor nemá dostatečný výkon a turbo motor mohl být ve výbavě v základní verzi. Ale bez ohledu na to, co jsme si mysleli, druhá generace Cadillac SRX byl velký úspěch. Cadillac se rychle stal nejprodávanějším vozidlem a také druhé nejprodávanější luxusní SUV na trhu.

Takže teď v roce 2012 Cadillac SRX dostane jiný motor, který se místo dalších dvou předchůdců může pyšnit pár koňskými silami navíc. ALE není jen silnější než jeho předchůdci, ale je také konečně součástí standardní výbavy ve všech cenových stupních. To je skvělá zpráva pro potenciální kupce SRX, kteří již nemusí platit vysokou cenu pro získání toho nejlepšího motoru.

Existuje celá řada soutěžních vozidel v tomto segmentu. Pokud jste ochotni se vzdát některých leteckých prostorů na úkor více vylepšení, můžete se dostat do Mercedes-Benz GLK350, který stojí o 700 dolarů více. Nebo také, Lexus RX 350 je solidní výběr, ale má měkčí odpružení, a není tak zábavné ho řídit.

Výkon
Nejvýznamnější změnou v roce 2012 Cadillac SRX, je přímé vstřikování 3.6 V6 motoru, který produkuje 308 koní a 300 Nm točivého momentu. Je spojen se šestistupňovou automatickou převodovkou, která se vyznačuje sportovním režimem a manuální-shift funkcí, která umožňuje udržet jeden převod až k Redline.
I přes zvýšení výkonu, s přímým vstřikováním V6 tak je zde ve skutečnosti nižší spotřeba paliva než u jeho předchůdce. U předních kol pohon SRX, se odhaduje spotřeba 19l/100km.

Pohodlí
Je snadné najít pohodlnou pozici. Náš testovaný model měl elektricky nastavitelná sedadla. Můžete také nastavit volant a pozici pedálů přes pár spínačů na sloupku řízení.

Pro rok 2012 Cadillac provedlo několik změn na nastavení zavěšení SRX. Nové zavěšení mají držáky, pouzdra a tlumiče –výsledek: má to znatelný dopad tvrdosti. Jeli jsme s SRX se standardními 18-palcovými pneumatikami a i modernizovanými 20-palcovými pneumatikami a zjistili jsme, že rozdíl je neznatelný.

Panoramatické střešní okno je součástí standardní výbavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient