18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Exkluzivní srovnávací test: Kdo je největší figurka na silnici?

Od překonání limitů až po absolutní chaos

Supersportovní auta jsou ztělesněním technické brilance a rychlosti. Jsou to stroje, které nás odvádějí do světa snů, kde se nám zdá, že zákon gravitace není tak důležitý a finanční limity neexistují. V dnešním článku se podíváme na některé z nejextrémnějších supersportů, které jsou momentálně na trhu.

1. Bugatti Veyron Super Sport – Tygr ve světě všech vozů

Bugatti Veyron Super Sport, který se vyrábí v omezeném množství, je synonymem pro bezbřehou rychlost. S neuvěřitelnými 1 200 koňskými silami a maximální rychlostí přes 400 km/h je jedním z nejrychlejších sériových automobilů na světě. Bohužel, svého vítězného trůnu se však postupně musí vzdávat novým konkurentům.

2. Koenigsegg Jesko – Něčeho takového jste se nejspíš nedočkali

Na automobilovém trhu je několik vozů, které se mohou pyšnit výjimečností, ale Koenigsegg Jesko je doslova vyobrazením extrémů. S bezkonkurenční rychlostí se posouvá ještě o kousek dál od toho, co si my ostatní můžeme představit. Neuvěřitelných 1 578 koňských sil a unikátní technologie tohoto stroje hází rukavici každému konkurentovi.

3. Rimac C_Two – Návrat elektrického gantra

Pokud jste si mysleli, že elektrická auta nemohou být extrémní a adrenalinové, tak jste se pěkně spletli. Rimac C_Two je svědkem nové éry elektromobilů. S výkonem přes 1 900 koňských sil a fantastickým časem zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 1,85 sekundy, je tento skvostem novou generací supersportů.

4. Lamborghini Aventador SVJ – Bestie z Itálie

Lamborghini vždycky přitahuje pozornost, ale Aventador SVJ je něco jiného. S brutálními 770 koňskými silami a skvělým zvukem výfuku, který rozdrtil snad každý hlasitostní rekord, je tento stroj opravdovou mimozemskou bestií, která odhaluje smysl a krásu rychlosti.

5. McLaren P1 GTR – Technika s emocemi

V závěru naší exkurze ve světě extrémních supersportů se podíváme na McLaren P1 GTR. Toto rychlé zvíře je reprezentantem anglického inženýrského umění. S kombinací elektromotoru a benzinového V8 motoru nabízí P1 GTR extrémní výkon a zároveň lehkost. To je důvod, proč se jedná o takovou hvězdu mezi supersporty.

6. Absolutní křišťálová nejistota

Závěrem se nemohu nezmínit o jednom z nejvýjimečnějších automobilů, který byl vyroben pouze ve třech kusech. Koncept Aston Martin Valkyrie doslova odhaluje nové rozměry rychlosti, luxusu a technologie. Vždyť to, co se skrývá pod kapotou tohoto stroje, je pravda přímo z vědeckofantastického filmu.

Pohled na dokonalost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient