25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Jak uskladnit pneumatiky?

Chcete-li zachovat perfektní stav zimních a letních pneumatik i mimo sezónu, neměli byste podceňovat jejich uskladnění. Je důležité dodržovat pravidla, která vychází z normy ISO 2230. I vaše levné pneu si tak prodlouží životnost. Nesprávným uložením pneumatik byste mohli jejich životnost výrazně zkrátit, nebo změnit jejich specifické vlastnosti.

Při uskladnění pneumatik se vám nabízí dvě možnosti. Buď je budete skladovat doma, nebo využijete služeb pneuservisu. Existuje spousta pneuservisů, která má na pneumatiky na auto esa v rukávu. Při uskladnění pneumatik se řídí normou ISO 2230 a můžete si být jisti, že jsou vaše pneumatiky v těch nejlepších rukách.

Uskladnění pneumatik doma

Pokud ale nechcete platit za uskladnění pneumatik v pneuservisu, můžete si je uložit i doma, ale musíte dodržet několik základních pravidel. Pneumatiky by měly být uloženy v suchém prostředí, kde nejsou chemikálie (olej, benzin, nafta, mazadla), protože mohou nepříznivě ovlivnit vlastnosti pneumatik. Místnost, ve které jsou pneumatiky uložené, by měla být dobře větraná a spíše chladnější. Teplota by se měla pohybovat mezi 10 až 25 °C.

Pneumatiky by neměly být uskladnění ve venkovních prostorách, protože by došlo ke kontaktu se vzduchem a slunečním svitem.

Poloha a umístění pneumatik

Při uskladnění pneumatik je důležité dodržet také na polohu pneumatik. Rozlišujeme skladování pneu bez disku a s diskem. Jestliže tedy máte alu kola s pneumatikami a chcete je uložit, pak je důležité pneumatiky skladovat buď na sobě, nebo zavěšené. Pokud budete pneu ukládat na sebe, měly by být na sobě maximálně 4 kusy. A každý měsíc byste měli měnit jejich pozici.

Jestliže máte pneumatiky bez ráfků, pak je ukládejte ve svislé poloze. A pravidelně (nejlépe každý měsíc) je pootáčejte, čímž nedojde k deformaci obutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient