26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Pánové, myslíte si, že budou auta jezdit na vzduch?

Pohonné hmoty nejsou nejlevnější záležitostí, a tak není divu, že spousta mužů už raději do práce jezdí na kole, nebo městskou hromadnou dopravou, než autem. Snem těchto šetřílků je automobil jezdící na vzduch, nebo na vodu. Pánové, zpozorněte, protože možná se takové auto stane brzy realitou.

Podle nejnovějších informací, které přináší automobilový průmysl, začal koncern PSA Peugeot Citroen experimentovat s novým druhem hybridního pohonu. Do dnešní doby se používaly akumulátory elektrické energie, ale akumulátory koncern nahradil nádobou, ve které je stlačený vzduch. Avšak celý princip je obdobný. Hlavním pohonem je motor a stlačený vzduch slouží pouze k tomu, aby pomohl s pohybem vozidla.

Jaká je výhoda?

Výhodou je nejen to, že ušetříte spoustu peněz, ale také to, že je systém s nádrží na stlačený vzduch lehčí než akumulátory elektřiny. Hybridní pohon se stlačeným vzduchem tak může být nainstalován i do menších vozidel.

Sami můžete vidět, že francouzský koncern PSA Peugeot Citroen má na auto esa v rukávu. Možná vás tento článek inspiruje k tomu, abyste s koupí nového vozidla ještě počkali, protože koncern chce hybridní auto uvést na trh už v roce 2016. Jeho spotřeba by měla klesnout pod 3 litry na 100 kilometrů, což je neuvěřitelné. Komu by se takové auto nelíbilo?

Další výhodou, kterou by mělo nové hybridní auto přinést je, že můžete jezdit i na samotný vzduch. A dojde-li stlačený vzduch v nádrži, pak se zpátky získá brzděním. Pro mnohé milovníky aut to zní neuvěřitelně, ale nechte se překvapit, co pro vás rok 2016 přichystá.

Ekologické tedy můžete mít nejen své pneumatiky na autě, ale i pohon. Auto se stane méně náročné na přírodní zdroje a bude ekologičtější než elektrický pohon, který je v kurzu dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient