25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Kupujete ojetinu? Mějte garanci nezatopeného auta!

Českou republikou a také ostatními státy v Evropě se prohnaly povodně, které byly dramatické a tragické. Škody se vyšplhají do miliard korun a týká se to nejen samotných nemovitostí, ale také automobilů. Jestliže si budete chtít koupit ojeté vozidlo v bazaru, buďte opatrní a požadujte garanci nezatopeného automobilu.

Jestliže dnes bylo zatopeno nějaké vozidlo, v autobazarech se neobjeví hned za jeden či dva měsíce. Může se objevit v bazaru i později, a tak je potřeba dbát na to, abyste si nechali vždy garantovat, že se jedná o nezatopený automobil. Spousta lidí, která byla zatopená, potřebuje peníze, a tak začne využívat výkup vozidel. Tato vozidla pak jdou do oběhu a nepoctivé autobazary prezentují tato auta jako „auta ve skvělém technickém stavu“, zatímco ani netušíte, že se jím prohnala celá Vltava.

Stejně jako po každých povodních, tak i po letošních povodních se v autobazarech či v soukromých inzercích na internetu objeví vozidla, která byla zaplavená, aniž by vám o tom jejich majitelé řekli. Tento nákup je však spojen s mnoha rizik. Možná se vám zalíbí, že Škoda Octavia je k zakoupení za 80 000 Kč, ale takové vozidlo vám může kvůli naplavené vodě brzy přestat jezdit. Problémem je nejen elektroinstalace, ale také další elektronické části vozidla.

Pokud je poškozená elektroinstalace, ve vysokých rychlostech může dojít k haváriím. Také takové ojeté vozidlo brzy reziví. Nenechte se tedy nalákat na výhodnou nabídku a vždy si zkontrolujte, zda je opravdu vozidlo v tak dobrém stavu jako jeho prodejce tvrdí.

Sledujte i auto blog, kde můžete zhlédnout novinky a rady z oblasti automobilů. Můžete si tak zjistit, jak probíhá výkup vozidel, jak koupit nové pneumatiky, ale dokonce i jak nakupovat v autobazarech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient