Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Škoda Octavia získala titul „České auto 2013“

Kdyby si čeští řidiči měli vybrat z loňských a letošních automobilových novinek na trhu, spousta z nich by investovala do nové Škody Octavie. Tyto výsledky vyplívají z prvního ročníku ankety České auto 2013. Do této ankety poslala veřejnost více než 53 000 hlasů, které rozhodly o tom, že Škoda Octavia získala titul České auto 2013.

V soutěži se objevilo celkem 55 automobilových novinek. Bylo vyhodnoceno několik cen. Titul nejpřitažlivějšího automobilu získalo vozidlo Maserati Quattroporte a Octavia je podle hlasujících nejpraktičtější. Kdežto nejekologičtějším vozidlem se stala Toyota Prius +. Hlavním cílem této soutěže bylo podpořit zájem o nová vozidla, která se na trhu objevila v loňském a letošním roce. I přesto, že každým rokem se prodá na 170 000 nových automobilů a využívá se výkup autovraků, je průměrný věk českého vozového parku u nás 14 let. V České republice je v současné době registrováno 4,6 milionů vozidel, přičemž 61 % z nich je starších deseti let.

Proč je nová Škoda Octavia tak oblíbená?

Nová Škoda Octavia se na trhu objevila teprve nedávno, ale i přesto si získala celou řadu příznivců a jejich počet neustále neklesá. Nejen, že je nová Škoda Octavia praktičtější, ale také je větší, pohodlnější a má nový design na rozdíl od druhé generace. V současné době je možné Škodu Octavii zakoupit již od 334 900 Kč v základní verzi. Samozřejmě, čím více chcete ve vozidle vybavení, tím více si musíte i připlatit.

O tom, že má mladoboleslavská automobilka na každé své auto esa v rukávu, není pochyb.  Nejen, že je její nová Škoda Octavia oblíbená, ale na oblibě neztrácí ani Škoda Fabia, která patří mezi nejoblíbenější rodinná auta na českých silnicích. Jsou na tato vozidla k sehnání levné náhradní díly, pneumatiky a také spoustu dalších doplňků do auta. Do jakého vozidla byste raději investovali vy? Preferujete českou automobilku, nebo raději investujete do zahraničních značek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.