22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Škoda Octavia získala titul „České auto 2013“

Kdyby si čeští řidiči měli vybrat z loňských a letošních automobilových novinek na trhu, spousta z nich by investovala do nové Škody Octavie. Tyto výsledky vyplívají z prvního ročníku ankety České auto 2013. Do této ankety poslala veřejnost více než 53 000 hlasů, které rozhodly o tom, že Škoda Octavia získala titul České auto 2013.

V soutěži se objevilo celkem 55 automobilových novinek. Bylo vyhodnoceno několik cen. Titul nejpřitažlivějšího automobilu získalo vozidlo Maserati Quattroporte a Octavia je podle hlasujících nejpraktičtější. Kdežto nejekologičtějším vozidlem se stala Toyota Prius +. Hlavním cílem této soutěže bylo podpořit zájem o nová vozidla, která se na trhu objevila v loňském a letošním roce. I přesto, že každým rokem se prodá na 170 000 nových automobilů a využívá se výkup autovraků, je průměrný věk českého vozového parku u nás 14 let. V České republice je v současné době registrováno 4,6 milionů vozidel, přičemž 61 % z nich je starších deseti let.

Proč je nová Škoda Octavia tak oblíbená?

Nová Škoda Octavia se na trhu objevila teprve nedávno, ale i přesto si získala celou řadu příznivců a jejich počet neustále neklesá. Nejen, že je nová Škoda Octavia praktičtější, ale také je větší, pohodlnější a má nový design na rozdíl od druhé generace. V současné době je možné Škodu Octavii zakoupit již od 334 900 Kč v základní verzi. Samozřejmě, čím více chcete ve vozidle vybavení, tím více si musíte i připlatit.

O tom, že má mladoboleslavská automobilka na každé své auto esa v rukávu, není pochyb.  Nejen, že je její nová Škoda Octavia oblíbená, ale na oblibě neztrácí ani Škoda Fabia, která patří mezi nejoblíbenější rodinná auta na českých silnicích. Jsou na tato vozidla k sehnání levné náhradní díly, pneumatiky a také spoustu dalších doplňků do auta. Do jakého vozidla byste raději investovali vy? Preferujete českou automobilku, nebo raději investujete do zahraničních značek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient