18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Luxusní SUV: Land Rover Range Rover

V roce 2011 Land Rover Range Rover dostal několik nových funkcí, a to včetně volitelných sklopných zadních sedadel a volitelných 19 reproduktorů audio systému. Výstup a vstup ovládacích prvků se také zlepšil.

V loňském roce obdržel Range Rover generálku motoru a opravy interiéru, včetně nového mazlíčka s přímým vstřikováním 5,0 l V8. V roce 2011 Range Rover přenáší tyto změny dále a přidává upgrade svého systému Terrain Response a interiéru. Sklopná zadní sedadla s opěrkami hlavy jsou okřídlené, podobně jako je letadlo a nejnovější motor obsahuje výrazné zlepšení oproti předchozímu 4,4 litru a 4,2 litru V8s. Aktuální základna činí 375 koňských sil a přeplňovaná verze vytváří zničujících 510 koní. Spotřeba paliva je ale stále propastná.

Luxusní SUV, které může projíždět australským vnitrozemím, nebo Saharou? Takové auta jsou vzácným plemenem. Snad jen Lexus LX 570 může zápasit s Land Rover.

Karoserie, úrovně výbavy a možnosti

V roce 2011 Land Rover Range Rover je pro pět osob luxusní SUV k dispozici ve dvou variantách: HSE a Supercharged. HSE modely jsou vybaveny 19-palcovými koly, mají nastavitelné vzduchové odpružení, elektronický zadní diferenciál zamykání, mlhová světla, přední a zadní parkovací senzory, zpětnou kameru, vyhřívané čelní sklo a zadní okno, tónovaná skla, vyhřívaná a elektricky sklopná zpětná zrcátka, automatické xenonové světlomety s podložkami, střešní okno, třízónovou automatická klimatizace, elektricky nastavitelná a vyhřívaná sedadla, vyhřívaný volant a vnitřní dřevěné obložení, Bluetooth a 14-reproduktory Harman Kardon, které poskytují prostorový zvuk systémem s USB. Luxusní HSE balíček přidává 20-palcová kola, vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla a modernizovanou kůži.

Volitelný rozsah na Supercharged Rover, přidává adaptivní tempomat, adaptivní světlomety, sledování mrtvého úhlu, 360-stupňové parkovací senzory pomocí kamery, blokování zadního diferenciálu, vyhřívané čelní sklo, kožený interiér, další dřevěné obložení, quad-zónovou automatickou klimatizaci, vyhřívaná a odvětrávaná polohovatelná zadní sedadla, silnější 19-reproduktorů audio systému HD Radio a zábavu pro zadní sedadla systémem s šesti- disků DVD.

Pohonné jednotky a výkon

Oba Range Rover jsou poháněny 5,0 l V8. Model HSE produkuje 375 koní a 375 liber-stop točivého momentu, zatímco Supercharged model vydá 510 koní a 461 lb-ft. Oba motory mají šestistupňovou automatickou převodovkou s manuálním Shift Control. Při testování výkonu Edmunds, Range Rover Supercharged zrychlil z nuly na 100 kmh za 5,5 sekundy.

Všechny Range Rover mají pohon všech čtyř kol a správně vybavený Range Rover může táhnout až 7700 liber, auto žere kolem 20l / 100km

Bezpečnost

Land Rover Range Rover je vybaven protiblokovacím brzdovým systémem (modely Supercharged získali silnější Brembo systémy), trakce a stability (s kontrolou a převrácení Hill Descent Control), na předních sedadlech i boční airbagy, boční okenní airbagy, přední sedadlo na ochranu krční páteře a kolenní airbag řidiče. Přední a zadní parkovací senzory a zpětné kamery jsou také ve standardním vybavení.

Tento vůz je asi nejlepším a nejbezpečnějším SUV na trhu a stojí v základní verzi od 2 500 000kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient