25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

NEJBLÁZNIVĚJŠÍ AUTOMOBILY VŠECH DOB

1. ZAZ TAVRIA

ZAZ Tavria

Vítejte v seznamech k nejbláznivějším autům na světě! A první na naší žebříčku je více než zaslouženě ZAZ Tavria. Tohle ukrajinské auto na první pohled vypadá jako by to vyrobili dva slepí dělníci sámopalami namísto nástrojů. Víte, že není dobré, když máte zaparkované auto na ulici a lidé vám nečekaně nabídnou finanční pomoc s odtahem? Máte ZAZ Tavrii!

2. RELIANT ROBIN

Reliant Robin

Jeden z nejikoničtějších výtvorů britského strojírenství, Reliant Robin, nemohl chybět v našem článku. Tento tříkoleční podivný útvar byl vyroben ve velkých počtech na ostrovech, aniž by někdo věděl proč. Pokud se tedy chcete cítit jako na motorkářském srazu, aniž byste si museli pořídit motorku, je Reliant Robin pro vás jako stvořený.

3. PT CRUISER

PT Cruiser

Už jste někdy viděli auto, které by vypadalo jako kříženec mezi retro neštěstím a moderním DIY projektem? Tak to jste asi potkali PT Cruiser. Někdo řekl, že tento vůz je cool, ale ten někdo ještě neviděl svět bez těchto příšer na kolech.

4. SMART ROADSTER

Smart Roadster

Vybrat se společností Smart na cestu do podivného designového pekla nemusí být dobrý nápad. Smart Roadster je důkazem toho, že i inteligentní lidé dokážou dělat dosti hloupé věci – jako vytvořit auto, které vypadá, jako by ho někdo poskládal ze stavebnice LEGO.

5. AMC GREMLIN

AMC Gremlin

Vyvražďte tu žábu na kapotě! Ano, tohle není výzva pro ekoteroristy, ale reklamní slogan, který byl používán pro AMC Gremlin v 70. letech. Tento divný vůz je dokonalým příkladem toho, jaký šílenec musel designovat automobily v té době.

6. PONTIAC AZTEK

Pontiac Aztek

Everest? Aztek? Stejné jméno, úplně jiný horor. Pontiac Aztek je ztělesněním spojení člověka s fosílií, kterou by kamenem dohodil i pravěký lovec. Ale ukázalo se, že pravěký lovec by byl v tomhle autě spokojený. Kdo ví, snad by si v Azteku uvařil dinosauří večeři.

7. FORD THINK

Ford Think

Myšlenka za tímto vozem musela být dobrá, ale zpracování bylo tak bláznivé, že lidé raději upřednostnili jiné myšlení. Ford Think je elektromobil, který vás nejen neunese, ale na kterém se ani neunestí ani vaše aktovka. Skoro byste s tím mohli jet s větrem vstříc a nebo spíš za větrem.

ZÁVĚR

Bláznivá auta jsou součástí historie automobilismu. Možná někomu přijdou jako bizarnosti, ale mají své místo na výkladní skříních automobilových muzeí. Pro ty, kteří si je chtějí pořídit, případně si koupit basu a dříve zastavit, máme jen jednu radu: vždy si zkontrolujte svůj zdravotní pojišťovací plán.

zaz-tavria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient